Marszałek podpisze umowę na budowę drogi w Wierzchosławicach
access_time 2009-07-17 14:52:03
Gmina Wierzchosławice będzie miała nową drogę na odcinku Wierzchosławice – Łętowice. Tak wynika z umowy, którą z przedstawicielem samorządu tej gminy podpisze Zarząd Województwa Małopolskiego już w najbliższy wtorek. W imieniu Samorządu Regionalnego umowę parafuje Wicemarszałek Roman Ciepiela.

Przypomnijmy, że decyzję o udzieleniu pomocy finansowej na rzecz Wierzchosławic z przeznaczeniem na realizację inwestycji podjęli Radni Województwa Małopolskiego na ostatniej Sesji Sejmiku. W zawartej umowie strony zobowiążą się do wspólnego przygotowania inwestycji: opracowania projektu budowlano wykonawczego wraz z pozwoleniem na budowę i nabyciem terenu pod drogę wraz z wypłatą odszkodowań. Realizacja zadania ma kosztować blisko 2 miliony złotych, z czego 1 mln 500 tysięcy zł pochodzić będzie z budżetu województwa. Pozostałe koszty pokryje budżet gminy. Prace projektowe i geodezyjne mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Uroczystość podpisania umowy odbędzie się w najbliższy wtorek (tj. 21 lipca) w Agendzie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowie.


Info: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Komentarze...