Edyta Ropek siódma na World Games 2009
access_time 2009-07-21 12:03:37
Reprezentanci Chin zwyciężyli w zawodach wspinaczki sportowej, w konkurencji wspinaczki na czas, podczas rozgrywanych na Taiwanie World Games 2009.

Zmagania wspinaczy w czasówkach, odbyły się na 15 metrowej drodze w tzw. „Record Format – two lanes”. W rundzie eliminacyjnej Edyta uzyskała trzeci czas, a Łukasz piąty. Niestety w 1/4 finału, w swoich biegach oboje popełnili błędy, które kosztowały ich brak awansu do finałowej czwórki. Edyta w zmaganiach z Rosjanką Olgą Morozkiną, w połowie biegu odpadła od ściany, zaś Łukasz przegrał z Ukraińcem Maksymem Stienkwojem stosunkiem czasów 8.27 s. do 7.76 s. Zarówno Rosjanka, jak i Ukrainiec, ostatecznie uplasowali się na trzecich miejscach.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Chinka Cuilian He, z czasem finału 10.02 s., przed swoją siostrą Cuifang He (11.54 s,), trzecia była wspomniana Morozkina (12,25 s.). W rywalizacji mężczyzn wygrał Chińczyk Qixin Zhong, z czasem finału 6,85 s., przed Rosjaninem Eugienim Wajczekowskim (7,31 s.) i wspomnianym Stienkawojem (7,50 s.).

Zawody w Kaohsiung kończą tegoroczne wyjazdy Edyty i Łukasza do Azji, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy gościli na tym kontynencie trzykrotnie. Najlepszym rezultatem Edyty, było czwarte miejsce podczas Mistrzostw Świata 2009 na dystansie 10-ciu metrów, zaś Łukasza szóste uzyskane podczas World Games 2009 na dystansie 15-tu metrów.

Nasi zawodnicy przenoszą się teraz do włoskiego Val di Daone, gdzie rozpoczną treningi na słynnej zaporze wodnej Buissina Dum, na której w dniach 1-2 sierpnia, odbędzie się ostatnia tegoroczna edycja Pucharu Świata 2009 w konkurencji wspinaczki na czas.

Po trzech edycjach w klasyfikacji generalnej, Polacy zajmują następujące miejsca: