Włamali się do 25 samochodów
access_time 2009-07-21 13:15:46
Policjanci łupy odnaleźli w szambie do którego złodzieje wrzucili sprzęt, próbując zatrzeć ślady.


Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Tarnów zatrzymali młodych mieszkańców Żabna, którzy z okradania samochodów uczynili sobie źródło dochodu.
Wpadli , bo skusiły ich łatwe pieniądze. 16 latek i jego 17 letni znajomy, w okresie od czerwca do początku lipca tego roku, działając na terenie Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej oraz Niedomic, włamali się do 25 samochodów zaparkowanych na osiedlach mieszkaniowych, głównie Polonezów, Fiatów 126p, dostawczych Lublinów i Opli.
Działali nocą wybierając samochody, w których znajdował się sprzęt grający. Wchodzili do środka wyłamując siłowo zamki przy użyciu wytrychów, pilników czy nożyczek. Kradli radioodtwarzacze i samochodowe radia, a także wszystko to co stanowiło jakąś wartość.

Wpadli po tym jak początkiem lipca, z 46 letnim znajomym ukradli mieszkańcowi Żabna samochód Audi 80, zaparkowany na rynku. Wcześniej upili właściciela pojazdu, a kiedy stracił on kontrolę nad rzeczywistością, zabrali mu kurtkę z kluczykami, którą później wraz z dokumentami zakopali w kartoflisku. Następnie próbowali sprzedać samochód, policjanci jednak odnaleźli wóz na terenie posesji jednego ze sprawców. Odzyskali także 7 radioodtwarzaczy, a także inne skradzione przedmioty, ukryte w zabudowaniach 17 latka. Kilka radioodtwarzaczy odnaleziono w szambie, do którego wrzucili sprzęt, próbując zatrzeć ślady.

Część łupów złodzieje zdążyli "upłynnić" wśród znajomych.
Wartość skradzionego mienia szacuje się na blisko 9 tysięcy złotych. Dwoje młodszych usłyszało zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, 46 latek usłyszał zarzut kradzieży.
W toku prowadzonego postępowania, 16 latkowi udowodniono także wielokrotne udzielanie środków odurzających (marihuany) na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, które rozprowadzał wśród znajomych na terenie Żabna. Ze względu na młody wiek odpowie on przed sądem dla nieletnich. Cała trójka przyznała się do zarzutów. 46 latek wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.


Info: KMP Tarnów


Komentarze...