Odcinek autostrady Szarów - Tarnów coraz bliżej
access_time 2009-07-21 13:47:48
Wojewoda małopolski, wydał pozwolenie na budowę autostrady A 4 na odcinku Szarów-Tarnów. Budowa może ruszyć jeszcze w tym roku.


Wojewoda małopolski, wydał pozwolenie na budowę autostrady A 4 na odcinku Szarów-Tarnów. Trasa została podzielona na trzy oddzielne odcinki: Szarów-Brzesko, Brzesko-Wierzchosławice i Wierzchosławice-Krzyż. Na 57-kilometrowej trasie powstanie aż 66 mostów i wiaduktów.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak mówi Magdalena Chacaga z GDDKiA, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsza łopata może zostać wbita już w listopadzie, a autostradą z Krakowa do Tarnowa będzie można przejechać na przełomie 2011 i 2012 roku. Obecnie firmy czekają na rozpisanie drugiego etapu przetargu.

Nowy odcinek płatnej autostrady jest projektowany jako dwujezdniowa droga klasy A o długości 56,9 km. Nawierzchnia bitumiczna zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś. Każda z dwóch jezdni autostrady będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy (2 x 3,75 m szerokości), pas awaryjny (3 m), pobocze gruntowe (1,25 m). Dodatkowo przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni projektowanej w I etapie.

Jezdnie będą rozdzielone pasem dzielącym o szerokości 5 m (4-metrowy pas zieleni + 2 x 0,5 m opaski bitumiczne). Na trasie autostrady powstaną 4 węzły autostradowe. Zbudowanych zostanie 6 Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP).
Planuje się dwa MOP I, dwa MOP II oraz dwa MOP III.

Projektowany odcinek autostrady A4, rozpoczyna się w miejscowości Targowisko, (w Szarów) w km 455+900, a kończy w km 512+800 w miejscowości Krzyż.


Info: Radio RDN Małopolska / www.rdn.pl

Komentarze...