Modernizacja hali przy ulicy Gumniskiej
access_time 2009-07-22 14:11:47
Hala sportowa przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie doczeka się wreszcie modernizacji.


Tarnowski magistrat zlecił wykonanie odpowiedniego projektu wraz z przeprowadzeniem badań technicznych. W przyszłym roku hala sportowa przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie wreszcie powinna doczekać się modernizacji. Tarnowski magistrat, w oczekiwaniu na przyszłoroczną możliwość dotacji unijnej, już teraz zlecił wykonanie odpowiedniego projektu wraz z przeprowadzeniem badań technicznych.

Marta Komorowska, dyrektorka Pałacu Młodzieży, który jest właścicielem hali, podkreśla, że przede wszystkim trzeba ocieplić dach, co praktycznie oznacza jego całkowitą wymianę, docieplić ściany budynku, zmienić stolarkę okienną i wyremontować wejście. Tego typu prace nie były wykonywane od lat siedemdziesiątych.

Obecnie trwają wstępne rozmowy dotyczące zakresu planowanej modernizacji. Może się również okazać, że prace trzeba będzie wykonywać etapami. Przyszłoroczny remont hali przewiduje termomodernizację oraz wzmocnienie dachu budynku.

Dokładnie nie wiadomo, ile będzie kosztować planowana modernizacja, ale odpowiednia kwota zostanie przewidziana w przyszłorocznym budżecie. Henryk Słomka-Narożyński, wiceprezydent Tarnowa, zapewnia, że miasto będzie starało się o pieniądze z zewnątrz.

Należącą do Pałacu Młodzieży halę przy Gumniskiej kiedyś chciano zamknąć, jednak obecnie podczas roku szkolnego obiekt tętni życiem przez cały dzień, praktycznie od rana do wieczora. Odbywają się tam imprezy, szkolne zajęcia wf, treningi, zawody sportowe i turnieje tańca.

Hala spełnia wszystkie obowiązujące bezpieczeństwa dla tego typu obiektów i jest wykorzystywana prawie w 100 procentach.


Info: Tygodnik Temi

Komentarze...