Za rok na jesień Aqua Park w Tarnowie
access_time 2009-07-22 15:42:01
Jest dofinansowanie do budowy Parku Wodnego w Tarnowie, inwestycję przy ul. Piłsudskiego wspomoże Małopolski Regionalny Program Operacyjny.


Kwota dofinansowania wynosi 5 mln złotych. Prace ruszą najprawdopodobniej jeszcze w wakacje. Miasto przygotowało znakomity wniosek aplikacyjny, został on oceniony bardzo wysoko. Dokumenty z Tarnowa zostały w Krakowie zauważone, ponieważ jasno z nich wynikało, że budowa Aqua Parku, w sposób istotny, wpłynie na rozwój miasta jako stolicy subregionu – mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela. Umowę w tej sprawie podpisano dzisiaj w Tarnowie.

W całym kompleksie rekreacyjnym pojawią się też miejsca, które spełniać będą funkcję rehabilitacyjną. To z kolei wpisuje się w rządową strategię o poprawie jakości życia i stwarzania warunków do usprawniania mieszkańców. Będą też świetnym zapleczem dla powstającego przy PWSZ w Tarnowie Instytutu Zdrowia – dodaje Wicemarszałek Ciepiela.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 11 mln złotych. Mowa o budowie nowych obiektów rekreacyjnych przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie połączonych z istniejącą tam krytą pływalnią. Budowa Parku Wodnego jest jednym z elementów powstającego Ponadregionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. W ramach rozbudowy zaprojektowano dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno–rozrywkowy. Hala basenowa zostanie powiększona przez wykonanie nowej niecki basenu rekreacyjnego mieszczącego atrakcje: gejzery, sztuczną rzekę, bąbelkową zatokę, sztuczną falę, masaż boczny, masaż karku. W hali basenowej powstaną dwie wanny typu whirlpool, brodzik dla małych dzieci ze zjeżdżalniami prostą i rurową.

Zaprojektowano również dźwig osobowy dla niepełnosprawnych. Kondygnacja piwnic zaprojektowana została jako jedna wielka przestrzeń mieszcząca różne funkcje, co pozwala na swobodny wybór formy rozrywki. Mieścić się tu będą restauracja, bar, parkiet taneczny, sala bilardowa i kręgielnia. Z zespołu gastronomiczno–rozrywkowego będzie możliwość wyjścia na taras zewnętrzny.

Zakończenie prac zaplanowano na jesień przyszłego roku.


Info: www.tarnow.pl

Komentarze...