Wakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej
access_time 2009-06-17 12:59:24
Od dnia 20 czerwca 2009 r. rozpoczynają się tegoroczne wakacje, które potrwają do 31 sierpnia 2009 r. W komunikacji miejskiej w Tarnowie, wzorem lat ubiegłych, w tym okresie obowiązywać będą rozkłady wakacyjne. W okresie wakacyjnym będą uruchamiane w upalne dni dodatkowe kursy na basen pod Górą Św. Marcina na linii nr 31 oraz na specjalnej linii wakacyjnej W. Podobnie jak w roku ubiegłym uruchomiona zostanie linia nocna N kursująca w określone dni tygodnia, w przypadku tej linii nowością jest wydłużony okres jej kursowania. Również od dnia 20 czerwca, zmieniają się rozkłady jazdy linii 0a oraz 9, natomiast na niektórych liniach wystąpią ograniczenia zakresu komunikacji.

Ograniczenia kursów na liniach w okresie wakacyjnym

Na liniach komunikacyjnych 0a, 0b, 3, 5, 6, 8, 10, 24, 25, 30, 36 oraz 39 niektóre kursy są zawieszone na okres wakacji. Kursy te są oznaczone na przystankowych rozkładach jazdy literą W z dodatkowym objaśnieniem: „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Na okres wakacji na dni robocze opracowany został nowy rozkład jazdy linii nr „9”, w którym dokonano nieznacznego zmniejszenia częstotliwości kursów w szczytach przewozowych szkolnych. Dodatkowo w nowym rozkładzie jazdy linii 9 wprowadzono na wniosek Zakładów Azotowych w Mościcach drobne korekty odjazdów z Mościc po godz. 7:00 oraz po godz. 23:00.

Dodatkowe kursy do basenu obok Góry Św. Marcina

Przewidując wzmożone potrzeby przewozowe do basenu pod Górą Św.Marcina, w okresie wakacji będą wykonywane dodatkowe kursy na linii „31” oraz na linii wakacyjnej „W”. Kursy dodatkowe będą wykonywane tylko przy słonecznej, upalnej pogodzie.

Dodatkowe kursy na linii nr 31 będą wykonywane z Al. Jana Pawła II o godz. :

10:00, 11:20, 15:10 i 16:20

z przystanku Góra Św. Marcina o godz.:

10:40, 12:00, 15:50 i 17:00

Dodatkowa, wakacyjna linia „W” relacji Os. Jasna II – Basen Góra Św. Marcina będzie kursować następującą trasą:

Os. Jasna II, Wojska Polskiego, Starodąbrowska, Mickiewicza, Al.Solidarności, Szkotnik, Sikorskiego, Bema, Szeroka, Lwowska, Dąbrowksiego, Al.Tarnowskich-Góra Św.Marcina.

Trasa powrotna:
A.Tarnowskich, Dąbrowskiego, Konarskiego, Narutowicza, Sikorskiego, Szkotnik, Al.Solidarności, Al.Matki Bożej Fatimskiej, Słoneczna, Starodąbrowska, Wojska Polskiego, Os.Jasna II.

Kursy na linii „W” będą wykonywane z Os. Jasna II o godz. :

09:50, 11:10, 15:30 i 16:50

z przystanku Góra Św. Marcina o godz.:

10:25, 11:40, 16:10 i 17:25

Linia nocna "N"

Podobnie jak w roku ubiegłym, od rozpoczęcia wakacji uruchomiona zostanie linia nocna „N”. Linia ta będzie kursować w każdą noc z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek. Przystankiem początkowym i końcowym linii „N” będzie przystanek Mickiewicza – poczta, trasa linii jest trasą okrężną przez miasto. Linia „N” będzie kursować przez okres wakacji oraz dodatkowo jeszcze w miesiącu wrześniu.

Przebieg trasy linii nocnej „N”:

Mickiewicza, Al.Solidarności, Krasińskiego, Krakowska, Czerwona, Czerwonych Klonów, Mościce-plac, Kwiatkowskiego, Mościckiego, Pułaskiego, Krakowska, Bema, Szeroka, Lwowska, Starodąbrowska, Słoneczna, Al.Jana Pawła II, Błonie, Nowodąbrowska, 16 Pułku Piechoty, Os.Jasna II, Wojska Polskiego, Starodąbrowska, Słoneczna, Al.Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza-poczta.

Przy korzystaniu z linii nocnej „N” obowiązują identyczne ceny biletów i przepisy taryfowe jak na innych liniach komunikacyjnych.

Zmiana rozkładu jazdy linii "0a"

Od dnia 20 czerwca 2009 r. będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy linii 0a. W nowym rozkładzie jazdy na wniosek Zakładów Azotowych w Mościcach zostały zmienione czasy odjazdów niektórych kursów wykonywanych w dni robocze na KAPRO..


Info: Zarząd Komunikacji Miejskiej w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A