Tarnów i ziemia tarnowska w "Groch i Kapusta" Elżbiety Dzikowskiej!
access_time 2009-06-22 12:48:28
Pojawił się długo oczekiwany tom przewodnika znanej i cenionej podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej "Groch i Kapusta - Południowy wschód" w której opisany jest Tarnów wraz z okolicami. Subiektywny przewodnik "Groch i kapusta" odkrywa Polskę ta jak kiedyś "Pieprz i wanilia" odkrywały świat.

Jak twierdzi pani Elżbieta południowy wschód Polski to ".wspaniałe miasta Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki." . Dwa spośród 14 rozdziałów opisują Ziemię Tarnowską. Autorka w bardzo ciekawy sposób opisuje nie tylko miejsca (Tarnów, Dębno, Zalipie, Ciężkowice, Kąśna Dolna, Skrzyszów, Dołęga, Tropie, Czchów, Lipnica Murowana, Nowy Wiśnicz, Góra św. Marcina, Szczucin, Odporyszów, Zalipie i Dąbrowa Tarnowska) ale i legendy ("O paniach i panach na zamku w Dębnie szczęśliwych i nieszczęśliwych") oraz pasje ludzi ("O tym jak Adam Bartosz został cyganologiem" czy "O tym jak niedoszły organista stworzył niezwykłe muzeum").

Pomoc przy zbieraniu materiałów o Tarnowie i regionie, w tym przekazanie zdjęć, okazało Tarnowskie Centrum Informacji. Zachęcamy do zakupu przewodnika w cenie 34 zł brutto w TCI a później przy zimnej "tarninówce" w jednym z tarnowskich ogródków kawiarnianych przeglądnąć, przeczytać i wyruszyć w drogę śladami pani Elżbiety Dzikowskiej!


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A