Magdalena Ujma prezentuje sztukę polską ostatnich lat
access_time 2009-06-23 14:34:27
We wtorek, 30 czerwca o godz. 18:00, zakończenie pierwszej części projektu Sekcja Sztuki Nowoczesnej - Alfabet polski. Będziemy mogli wysłuchać wykładu Magdaleny Ujmy - Sztuka polska ostatnich lat.

Magdalena Ujma (ur. 1967) krytyczka sztuki, kuratorka. Studiowała historię sztuki i zarządzanie instytucjami kultury. Publikuje od 1989 roku. Do 2007 roku prowadziła dział sztuki w Kwartalniku Literackim Kresy. Pracowała w Teatrze NN w Lublinie, w Muzeum Sztuki w Łodzi, obecnie jest kuratorką w Bunkrze Sztuki w Krakowie. Zajmuje się problematyką gender w sztuce polskiej, sztuką kobiet, zagadnieniem wpływu mediów i popkultury na sztuki plastyczne, estetyzacją przemocy i tego, co polityczne, a także refleksją nad współczesną krytyką artystyczną. Razem z Joanną Zielińską założyła kuratorski duecie exgirls. Prowadzi bloga: www.magdalena-ujma.blogspot.com.

Po spotkaniu, otwarcie wystawy w Galerii Sekcji - z archiwum Magdaleny Ujmy: Elżbieta Jabłońska Pomaganie, wystawa czynna do 6 VII

Sekcja Sztuki Nowoczesnej - Alfabet polski - pierwszy w Tarnowie intensywny projekt edukacyjny prezentujący najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia, inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki. Spotkania z artystami w każdy wtorek od 10 III do 30 VI, zakończone otwarciem wystawy prac przywiezionych przez artystów w Galerii Sekcji - przestrzeni specjalnie wydzielonej na czas trwania projektu.

Zakończeniem będzie powakacyjna wystawa zbiorowa i wydanie publikacji promującej sztukę współczesną w Tarnowie i okolicach.

Szczegóły na www.gm.tarnow.pl


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A