Pomoc Caritas dla poszkodowanych
access_time 2009-06-29 08:53:11
Uszkodzone domy, budynki gospodarcze, drogi, a także zalane pola i łąki to krajobraz po ulewnych deszczach, wichurach i trąbie powietrznej. Od kilku dni Polskę południowo - wschodnią nawiedzają kataklizmy. Trwa liczenie strat, które już dziś wiadomo, że będą bardzo duże. Z pomocą poszkodowanym pospieszy tarnowska Caritas, która stara się rozeznać skalę potrzeb. Natychmiast po oszacowaniu szkód, od poniedziałku rozpocznie się udzielanie konkretnego wsparcia najbardziej dotkniętym kataklizmem.

Biskup tarnowski Wiktor Skworc apeluje o solidarność ze wszystkimi, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich nawałnic. "Modlimy się o poprawę pogody, ale przede wszystkim trzeba pomóc tym, którzy ucierpieli. Współczujemy wszystkim, których te zjawiska dotknęły" - mówi biskup ordynariusz.

Mówi biskup tarnowski Wiktor Skworc:
lub ->POBIERZ


Tarnowska Caritas apeluje o solidarność. Osoby i instytucje, pragnące pomóc poszkodowanym, mogą wpłacać pieniądze na konto tarnowskiej Caritas z dopiskiem "pomoc poszkodowanym".

Nr konta: PKO BP I O/Tarnów 71 1020 4955 0000 7302 0097 4683

Ze skalą zniszczeń zapoznaje się także Caritas Polska, która już zdecydowała o przyznaniu pomocy dla mieszkańców diecezji tarnowskiej.

Po czwartkowych ulewanych deszczach duże straty są w gminie Dębica. Szacuje się je na 8 mln zł, w samej Dębicy wynoszą one około 6 mln zł. Ludzie w czasie kilkunastu minut stracili majątek całego życia. Kilka dni temu po ulewnych deszczach zalane zostały także domy i budynki gospodarcze na terenie gminy Stary Sącz.

Natomiast w czwartek, trąba powietrzna spustoszyła osiedle Wojsław w Mielcu. Kilkanaście domów jest bez dachu. Wiatr z potężną siłą zrywał całe dachy.

W piątek bardzo ucierpieli mieszkańcy Skrzyszowa, Wojnicza, Wielkiej Wsi, części Tarnowa i okolic Dąbrowy Tarnowskiej.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A