Caritas Diecezji Tarnowskiej i Urząd Miasta Tarnowa pomagają Ukrainie
access_time 2009-11-05 11:28:08
Samorząd Tarnowa i Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotowują wspólną akcję pomocy mieszkańcom Ukrainy, gdzie przybywa chorych na grypę. Zarząd Caritas przekazał na ten cel, na konto Urzędu Miasta Tarnowa kwotę 50 tys. zł. Samorząd Tarnowa przeznaczył na pomoc dla Ukrainy kwotę 60 tys. zł. Pomoc trafi do mieszkańców trzech miast partnerskich tj. Białą Cerkiew, Tarnopol oraz Winnicę. Zostaną zakupione przede wszystkim leki niezbędne do walki z epidemią grypy.

To jest nasza powinność, możemy mówić wiele o miłości, dobrym sąsiedztwie, ale są sytuacje, kiedy te słowa muszą zamienić w konkretny czyn miłosierdzia. Wspólnie z prezydentem Tarnowa podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu akcji pomocy. W Tarnopolu pracuje tarnowski kapłan ks. Andrzej Malig, który pomoże w rozdawaniu leków dla najbardziej potrzebujących- podkreśla biskup tarnowski Wiktor Skworc.

Mówi mówi biskup tarnowski, Wiktor Skworc:
lub ->POBIERZ


Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zaapelował do lokalnych przedsiębiorców oraz właścicieli hurtowni farmaceutycznych i aptek o włączenie się do akcji, poprzez zakup i nieodpłatne przekazanie leków przeciwgrypowych oraz masek i rękawiczek jednorazowego użytku.

Zbiórka lekarstw będzie trwała do 6 listopada w budynku Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Goldhammera 3.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A