Iskra Tarnów – Ciężkowianka Ciężkowice 1:0 (1:0)
access_time 2009-11-09 08:49:25
Mecz rozpoczął się od ofensywy gości. Już w drugiej minucie wykonywany rzut rożny przez Popielę mógł na bramkę zamienić Bałut. Piłka wprawdzie wpadła do bramki, lecz napastnik Ciężkowianki zrobił do ręką, za co ukarany został żółtą kartką. W odpowiedzi Barwacz uderzał z dystansu nad porzeczką w 5 minucie meczu.

Dogodną sytuację miał również Starzyk, który po prostopadłym podaniu Derlagi, przegrał swój pojedynek z Hołdą. Kilkukrotnie zagrożenie przed polem karnym Iskry siali wspomniany Bałut i Maciej Szczepanik. Ich akcje kończyły się jednak interwencjami obrony lub Kasprzyka. W 22. minucie znów niesportowo zachował się Bałut, który ponownie „wrzucił” piłkę rękoma do bramki po rzucie rożnym. Sędzia jednak nie usunął zawodnika z boiska, także pomimo kolejnych fauli napastnika Ciężkowianki na Derladze i Pałachu.

W 32. minucie spotkania Marek Szczepanik fauluje Derlagę na 18. metrze. Rzut wolny wykonywany przez samego poszkodowanego trafia w prawy słupek bramki, a do dobitki nie dochodzi Guzy. W 37’ minucie po składnej akcji Barwacza dośrodkowanie Cierpicha z lewej flanki mija całą obronę Ciężkowianki i napastników Iskry. Kuriozalny rzut rożny dla Iskry po wypuszczeniu piłki z rąk przez Hołdę wykonuje Derlaga w 40’ minucie meczu. Dokładne dośrodkowanie trafia wprost na głowę Kozioła, który umieszcza futbolówkę w siatce i zdobywa prowadzenie dla Iskry. W końcówce Pałach wyjaśnia sytuację po składnej akcji gości.

Druga połowa meczu była dość wyrównana. Groźnie w 49’ minucie strzelał z 25 metrów dobrze dysponowany w tym spotkaniu Marek Truchan. W 56’ minucie podanie Jonasza Żaka trafia do Guzego, który mija dwóch obrońców, lecz w sytuacji podbramkowej piłkę spod nóg wybija mu Hołda. W 57’ minucie z dystansu przestrzela Derlaga. 59’ minuta meczu to zamieszanie pod bramką Iskry. Do piłki dochodzi Żaba, a jego strzał z 9. metrów odbija się od głowy Witolda Mruka i wychodzi poza linię końcową. W 67’ minucie tym razem Kasprzyk popisuje się interwencją parując piłkę na róg po strzale z pola karnego Macieja Szczepanika.

Dziesięć minut później bramkę próbował zdobyć głową Kozioł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Derlagi. Piłkarze gości mieli swoją szansę do wyrównania w 84’ minucie meczu. Rzut wolny z 20 m rozgrywają między sobą Popiela, Truchan i Szczepanik, lecz piłka trafia w nogi obrońców Iskry. W 88’ minucie meczu rajd środkiem boiska przeprowadził Barwacz, który minął 4 przeciwników, lecz stracił piłkę przy zagraniu do Marca.

Bramka: Robert Kozioł 40’

Składy:

Iskra: Kasprzyk – W.Mruk, M.Gajda, J.Żak, Pałach – R.Cierpich (66’ R.Gajda), Derlaga, Barwacz, Guzy (87’ Marzec) – Kozioł, Starzyk (63’ Lech)

Ciężkowice: Hołda – Oleksowicz, Marek Szczepanik, Więcek, Stanuch - M.Truchan, K.Truchan, Popiela, Żaba - Bałut, Maciej Szczepanik

Żółte kartki: Derlaga, Barwacz, Marzec – Bałut

Sędziował: Mariusz Kuś
Widzów: 150

Zwycięstwo 1:0 nie przyszło łatwo zawodnikom Iskry. Było to ostatnie spotkanie na stadionie przy ul. Krzyskiej.

W najbliższą środę 11.11.2009 o godz. 13:00 Iskra rozegra zaległe spotkanie w Kątach z tamtejszą Olimpią.

Info: iskra.tarnow.pl