Próbował ukraść krzyż z Bazyliki Katedralnej
access_time 2009-11-09 09:12:52
38 letni mieszkanieć Tarnowa usiłował dokonać kradzieży krzyża z Bazyliki Katedralnej. Więcej w kronice policyjnej.

Informacja z dnia 9.11.2009r :

W Zaborowicach na drodze W977, kierująca samochodem Mitsubishi, 37 letnia mieszkanka Gorlic, jadąc w kierunku Ciężkowic, na prostym odcinku drogi najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku poniesionych obrażeń 20 letni mieszkaniec Siedlisk, znajdujący się na jej pasie ruchu poniósł śmierć na miejscu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali trzech 18 letnich tarnowian, którzy pomalowali farbami elewację budynku jednej z firm przy ul. Krakowskiej, powodując straty na szkodę jej właściciela w wysokości 800 złotych. Ci sami sprawcy dokonali uszkodzeń innych obiektów na terenie Tarnowa. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pokrzywdzonych i wysokości strat tych zniszczeń.

Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 38 letniego mieszkańca Tarnowa, który usiłował dokonać kradzieży krzyża z Bazyliki Katedralnej, powodując straty w wysokości 500 złotych na szkodę parafii przy ul. Kapitulnej.

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu Policji Tarnów Centrum zatrzymali dwóch 41 letnich mieszkańców Tarnowa. Mężczyźni będąc pracownikami jednej ze spółek przy ul. Elektrycznej w Tarnowie, kradli miedź wykorzystywaną do produkcji w zakładzie. Zatrzymani są sprawcami kradzieży 520 kilogramów miedzianego drutu, o wartości 12 tysięcy złotych, który wywieźli z zakładowego magazynu. Pocięli go na mniejsze kawałki i zamierzali spieniężyć. W drodze do punktu skupu złomu czekali jednak na nich „kryminalni”.
Złodzieje przyznali się także do 9 innych kradzieży. Od początku 2009 roku regularnie, raz w miesiącu okradali swojego pracodawcę, wywożąc z zakładu miedziany drut, stanowiący poprodukcyjny odpad. Zdarzenia te nie były zgłaszane Policji. Obecnie trwa ustalanie i szacownie strat. Policjanci zabezpieczyli skradzione 520 kg miedzi. Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży. Do wszystkiego się przyznali, wyrazili także wolę dobrowolnego poddania się karze. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A