Ostatni spacerek po Tarnowie tego lata!
access_time 2009-08-26 11:36:04
Tarnowskie Centrum Informacji, pomysłodawca i organizator letnich "Spacerków po Tarnowie" zaprasza w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, na ostatnie, piąte już spotkanie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Znani i wybitni Tarnowianie". W lipcu wędrowaliśmy śladami Sanguszków i Tarnowskich, a w sierpniu już szlakiem Bema i Tertila. Ostatnie spotkanie dotyczyć będzie najsławniejszego polskiego wynalazcy "Polskiego Edisona" - Jana Szczepanika.

Przewodnikiem będzie, podobnie jak poprzednio, Kazimierz Bańburski - historyk, wybitny znawca historii miasta. Spotkanie rozpoczyna się etiudą muzyczno - literacką przed pomnikiem wynalazcy na placu Sienkiewicza (skwer przy ul. Mickiewicza, między Goldhammera a Brodzińskiego nieopodal PWSZ i Poczty Głównej) o godzinie 15.00.

Udział w "Spacerkach po Tarnowie" jest bezpłatny i ogólnodostępny. Oprawa muzyczno-literacka każdego Spacerku realizowana jest przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię a partnerami tegorocznych spacerków są także: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie oraz restauracje i kawiarnie: Pasaż, Alchemik i Podzamcze.


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A