Dożynki powiatu tarnowskiego już w niedzielę
access_time 2009-08-27 09:49:44
Po raz jedenasty odbędą się dożynki powiatu tarnowskiego. W niedzielę, 30 sierpnia w Odporyszowie w gminie Żabno, spotkają się rolnicy z całego regionu. Tegoroczne, powiatowe święto plonów połączone będzie z I dożynkami diecezji tarnowskiej oraz dziękczynieniem za plony w gminie Żabno.

Uroczystości rozpoczną się już o godz. 10.00 przeglądem wieńców dożynkowych powiatu tarnowskiego. W południe w sanktuarium Matki Bożej Odporyszowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji rolników i mieszkańców wsi. Później zaplanowano tradycyjny obrzęd chleba, zaprezentowane zostaną wieńce przygotowane przez delegacje z diecezji tarnowskiej. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele powiatów na południu Polski, wchodzących w skład diecezji.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich, którzy pojawią się na stadionie sportowym w Odporyszowie. Dobrze mają się bawić dorośli, jak i najmłodsi. Będą gry, zabawy oraz konkursy. Wieczorem zagra zespół Chrząszcze, a po koncercie - dla wytrwałych - przygotowano zabawę taneczną.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A