Nowy Rok Szkolny - rozpoczęcie już jutro
access_time 2009-08-31 15:43:27
Nauka od września rozpocznie się w 78 szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przed Gminę Miasta Tarnowa. Nowością jest inauguracja działalności Zespołu Szkół Niepublicznych „Siódemka”, powstałego na bazie dawnej Szkoły Podstawowej Nr 7. Funkcjonować będą 2 583 etaty nauczycielskie, to o 251 mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Pracowników Administracji i Obsługi jest w Tarnowie w sumie 1051. Jednym z sukcesów jest znakomity nabór do tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych (70% tj. 2462 osoby spoza miasta wybrały naukę w tych placówkach). W tarnowskich szkołach uczyć się będzie 22 tysiące uczniów i 3 470 przedszkolaków.

W blisko osiemdziesięciu obiektach na terenie Tarnowa, podczas wakacji, trwały prace remontowe. W jednych większe – w innych mniejsze. W każdym razie, niemal każda szkoła lub przedszkole jakoś się zmieniły. Większość najpoważniejszych prac sfinansował samorząd miasta. Poza tym, do istotnych, oświatowych inwestycji należą: budowa dwóch boisk przyszkolnych, przebudowa internatu przy ul. Szarych Szeregów na potrzeby Bursy Międzyszkolnej i Pogotowia Opiekuńczego, przebudowa hali sportowej dla Zespołu Szkół przy ul. Kwiatkowskiego oraz przebudowa Sali Teatralnej w Pałacu Młodzieży, której otwarcie już niebawem.

Rok szkolny 2009/2010 to rok wyzwań i poważnych zamierzeń edukacyjnych. Wymienić należy m.in. debiut sześciolatków w szkołach, obowiązkową maturę z matematyki, nową podstawę programową w SP i G jak również kontynuację dobrych celów z roku poprzedniego, czyli technologię IT w szkołach i zarządzaniu szkołami, pozyskiwanie środków zewnętrznych na zadania inwestycyjne, efektywność kształcenia i wspomaganie funkcji wychowawczej rodziny.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...