Przegląd prasy
access_time 2009-08-31 17:45:29
Dzisiejszy przegląd prasy lokalnej: o czym pisze Gazeta Krakowska i Dziennik Polski.


Gazeta Krakowska 31.08.2009

W Krakowskiej przeczytamy m.in. o przenosinach repliki "Panoramy Siedmiogrodzkiej" z Placu Rybnego na tereny przy ulicy Krakowskiej i Narutowicza. Jednak Prezydent wraz z urzędnikami szuka kolejnego pomysłu na promocję miasta, planują budowę rotundy dla wyeksponowania obrazu, tyle, że miałby być on jeszcze większy, rozmiarów 1:1, zgodnych z oryginałem. Obecna replika, nieco mniejsza kosztowała około stu tysięcy złotych. Całością planów zainteresowany jest minister kultury, który obiecuje pomoc w realizacji prawdopodobnej inwestycji.


Dziennik Polski 31.08.2009

W dzisiejszym wydaniu Dziennika tematem głównym jest narastający problem bezrobocia w Tarnowie. Jak podaje gazeta, w tym roku, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, głównym powodem ubiegania się o pomoc z opieki społecznej jest właśnie brak zatrudnienia. W poprzednich latach były to niepełnosprawność lub ciężka choroba. MOPS udziela pomocy finansowej tym osobom, o których urzędnicy wiedzą, że wydadzą środki w sposób zgodny z przeznaczeniem.
Warto wiedzieć, że turyści i inne zainteresowane osoby mają możliwość przejazdu bryczką po Tarnowie. Tarnowskie Centrum Kultury współpracuje z właścicielem takiego "środku transportu" - szczegółów można szukać na stronach internetowych TCI.
Jutro początek roku szkolnego - w artykule "Ile kosztuje szkoła?" autorka podsumowuje wydatki rodziców na tegoroczne zakupy do szkoły. Szczególnie drogie są podręczniki, które niestety są często zmieniane przez MEN - co wyklucza zakup dużo tańszych i używanych książek.

Komentarze...