Unia Tarnów na ostatniej prostej ligowych rozgrywek
access_time 2009-09-02 18:05:29
W najbliższą niedzielę (6 września) drużyna Unii Tarnów ŻSSA zmierzy się z zespołem Startu Gniezno. Będzie to rewanżowy pojedynek w ramach II rundy play-off I ligi żużla. W pierwszym meczu tarnowianie pokonali na gnieźnieńskim torze zespół ,,Orłów" 41:51. Aby, znaleźć się w wielkim finale rozgrywek Jaskółki muszą w niedzielę postawić przysłowiową ,,kropkę nad i".


Prezesi Klubów zapowiadają walkę w zgodzie z zasadami fair-play. Dzięki temu zarówno zespół z Gniezna, jak i ten z Tarnowa zaprezentuje się w pełnej obsadzie zawodniczej. Menadżer jaskółek Roman Jankowski powołał na to spotkanie najważniejszy trzon zespołu: Janusza Kołodzieja, Sebastiana Ułamka, Bjarne Pedersena. W drużynie gości zobaczymy walecznego Krzysztofa Jabłońskiego, doświadczonego Piotra Palucha oraz perspektywicznego czeskiego juniora Filipa Siterę. Tarnowscy kibice liczą, iż w drużynie przeciwników pojawi się ex-zawodnik Jaskółek Peter Ljung. Sędzią tego spotkania będzie Pan Andrzej Terlecki. Początek zawodów o godzinie 17.00.

Do spotkania rewanżowego gospodarze pojedynku rewanżowego mogą, więc podejść na ,,lekkim luzie". Jednakże prezes tarnowskiej Unii, Bogdan Gurgul ostrzega swoich zawodników. - Mimo, iż wygraliśmy pierwszy pojedynek i mamy nad rywalem 10 punktową zaliczkę to przestrzegam przed ulgowym potraktowaniem tego spotkania. Jest to pojedynek półfinałowy rozgrywek o DM 1 ligi żużlowej, a jego ranga jest niezwykle wysoka. Jestem przekonany, iż niedzielny mecz dostarczy wielu emocji, dlatego chciałbym zaprosić wszystkich sympatyków ,,czarnego sportu" na Stadion Miejski w Tarnowie - Mościach, na godzinę 17.00.

Bilety w przedsprzedaży można nabyć w Klubie Fitness Forma (ul. Nowy Świat 48) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 22.00 oraz Pizzerii Bujani (Stacja Orlen) od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 22.00. Chętnych zapraszamy również do siedziby Spółki Żużlowej (ul. Zbylitowska 3) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Pamiętaj! Kupując bilet w przedsprzedaży unikasz stania w kolejce przed zawodami.

Sponsorzy biegów meczu w dniu 06.09.09

I . WESBUD , Argo Film
II. DUMA Nieruchomości, KOMSAT,
III. Fabryka Języków, Edward Kluza
IV. MPEC, EKOTAR
V. Bautech, Słotwiny
VI. Bolarus
VII. MWSE, Automatyka
VIII. Taurus, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego
IX. Delikatesy Cezar, Słotwiny
X. Roberta, Ekotar
XI. KSG, Forma
XII. Marxus, Deker
XIII. MPEC, Prezydent Miasta Tarnowa
XIV. Ubezpieczenia TUW, Agria
XV. Prezydent Miasta Tarnowa

Awizowane składy:

Start Gniezno:

1. Piotr Paluch
2. Arkadiusz Sturomski
3. Krzysztof Jabłoński
4. Mariusz Puszakowski
5. Filip Sitera
6. Kacper Gomólski

Unia Tarnów ŻSSA:

9. Sebastian Ułamek
10. Jakub Jamróg
11. Piotr Świderski
12. Bjarne Pedersen
13. Janusz Kołodziej
14. Szymon Kiełbasa


Info: Unia Tarnów ŻSSA

Komentarze...