Pierwsza wygrana w sparingu. Jutrzejszy sparing ODWOŁANY
access_time 2009-07-23 18:10:57
Jaskółki wygrały pierwsze spotkanie sparingowe z ekipą Czarnych Jasło 4-1. Jutro Unia miała rozegrać kolejny sparing z Wisłoką Dębica jednak w wyniku strajku piłkarzy Wisłoki sparing został odwołany.

Bramki dla tarnowksiej Unii zdobyli Konrad Fryś oraz przymierzami do występów w ekipie trenera Manelskiego - Kamil Nytko i Marcin Kucharzyk(zdj.), który dwa razy trafił do siatki rywali.

UNIA Tarnów - CZARNI Jasło 4-1 (0-1)

Bramki:
0-1 Tłuściak 30, 1-1 M.Kucharzyk 47, 2-1 K.Nytko 50, 3-1 M.Kucharzyk 66, 4-1 K.Fryś 83.

UNIA (I połowa) Lisak - Jamróg, Pawlak, Łapuszek, Węgrzyn - Barwacz, Rodak (30 Ocłoń) , Kazik, Witek - Radliński (30 Nytko), Drozdowicz.

UNIA (II połowa) Wilczyński - Fryś, Goliński, Furmański, Pietrucha - Wilk, Kucharzyk, Ocłoń (60 Bielak), Saratowicz - Nytko (60 Pacura), Cabała.

Czarni: M.Kukowski - Grzesiak, Dziobek, Bernacki, Matysik, Dubiel, Kalita, Warzocha, Munia, Szalony, Tłuściak. Ponadto zagrali: Kasprzyk, Halz, Pytlowany, Majewski, Bieniasz, K.Kukowski.

W dniu wczorajszym, pomocnik Unii Tarnów Łukasz Kazik, podpisał z tarnowskim klubem roczną umowę.
Łukasz, który przez 5 sezonów wystepował w Unii, ma na swoim koncie rozegranych 107 spotkań w barwach Jaskółek w których zdobył 22 bramki.

Zaplanowany na jutro sparing Unia Tarnów - Wisłoka Dębica został ODWOŁANY.

Powodem odwołania jest strajk piłkarzy trzecioligowej Wisłoki. Zamiast sparingu w Dębicy, zawodnicy tarnowskiej Unii rozegrają o godzinie 10:00, na Stadionie Miejskim w Tarnowie - sparing wewnętrzny.