Przegląd prasy
access_time 2009-08-12 17:30:47
Dzisiejszy przegląd prasy, a w nim między innymi o mobilnych strzelnicach z Zakładów Mechanicznych, o problemach palaczy oraz o tym, ile musimy zapłacić wyprawiając dziecko do szkoły.


TEMI 12.08.2009

W najnowszym wydaniu tygodnika Temi czytamy m.in. o papierosach i palaczach, a dokładniej o problemach osób w nałogu. Papierosy są coraz droższe, mija moda na palenie a ponadto przybywa miejsc, gdzie palić nadzwyczajniej w świecie nie wolno. Jak pisze Temi, najwyżsi rangą urzędnicy w Tarnowie nie palą w ogóle, i w zdecydowanej większości nie palili wcześniej. Tak jest z prezydentem i wiceprezydentami. W urzędach jednak istnieją specjalne wyznaczone palarnie dla pracowników. Wśród tarnowian jednak, popularność palenia drastycznie się nie obniża, praktycznie w każdym lokalu można palić. W Temi również o sposobach rzucenia palenia.
W Temi również o tym, ile kosztuje rodziców wyprawienie dziecka do szkoły. Okazuje się, że obecnie na przybory, zeszyty, książki dla jednego dziecka idącego do pierwszej klasy rodzic musi być przygotowany na wydatek rzędu 500-600 zł. Mundurki, plecaki, akcesoria - wszystko to podlega modzie, zatem nawet w tym przypadku, rodzice i dzieci starają się wiedzieć co jest "modne" w danym sezonie i roku szkolnym.
Niższe zbiory zbóż w regionie odbiją się prawdopodobnie na cenach - czytamy w tygodniku. Długie okresy bez opadów, a później bardzo obfite opady deszczu nie sprzyjały w tym roku rolnikom. Plony mogą być niższe nawet o 40 %, co znaczy, że za kilka miesięcy może zdrożeć m.in. pieczywo.

Gazeta Krakowska 12.08.2009

Zakłady Mechaniczne z Tarnowa przymierzają się do produkcji przenośnych, kontenerowych strzelnic - informuje Gazeta Krakowska. Tarnowscy policjanci chcąc ćwiczyć swoje umiejętności muszą korzystać ze strzelnicy w Brzesku. W Polsce w ciągu roku Policjant musi "wystrzelać" 46 sztuk amunicji. Pod koniec sierpnia na targach zbrojeniowych w Kielcach będą miały premierę mobilne strzelnice kontenerowe. Strzelnice mają być produkowane w kilku wersjach: policyjnej, wojskowej i szkolnej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A