Iskra Tarnów pokonała na wyjeździe Łukovię
access_time 2009-08-14 09:27:29
We wtorek o pierwsze ligowe punkty walczyła ISKRA Tarnów. Zespół z Tarnowa pokonał na wyjeździe Łukovię Łukowa 2-1 (1:0).

Mecz przebiegał w deszczowej pogodzie, pełen był walki i zwrotów akcji. Początek meczu należał zdecydowanie do gości z Krzyża, czego dowodem były liczne akcje i strzały na bramkę Łukovii. W 9. min Kozioł wykorzystał złe podanie Zycha do własnego bramkarza i przelobował Biedronia wyprowadzając Iskrę na prowadzenie.
Chwilę później mogło być 2:0, lecz Derlaga w sytuacji sam na sam przegrał z bramkarzem Łukovii. Następnie W 33. i 38. min minimalnie mylili się Kozioł oraz Derlaga. Od 35. minuty meczu gra się wyrównała, a pod koniec pierwszej części gry groźnie uderzał Palej - piłka odbiła się od spojenia bramki Iskry. Gospodarze po pierwszej części gry mieli wiele uwag i pretensji do pracy sędziów, którzy jednak nie ulegli presji.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Łukowej. Sporo było również fauli i przewinień, które są jednak charakterystyczne dla każdych derbów. W 65. minucie meczu, po zamieszaniu w polu karnym Iskry, wybitą przez obrońców piłkę przejmuje Urasiński, który zagrywa wprost na głowę T.Frączka. Akcja zamieniona na bramkę doprowadza do wyrównania. Gra się zaostrza, czego skutkiem są czerwone kartki za faule i "utarczki słowne" z sędziami dla graczy z Łukowej - Stachury i Sadowego. Wkrótce po tym, wprowadzony kilka minut wcześniej Michał Starzyk, podaje do Krzysztofa Derlagi, który rehabilituje się i daje prowadzenie Iskrze. Wtedy też ropoczęły się ataki Łukovii na bramkę Kasprzyka. Jednakże jedna z kontr mogła pogrążyć Łukovię, ale ani Barwacz ani Gajda nie potrafili pokonać Biedronia - sytuacje ratował Wanat.

W ostatniej minucie meczu Łukovia mogła wyrównać lecz T. Frączek i Urasiński nie wykończyli dogodnej sytuacji. Do końca spotkania wynik meczu się już nie zmienia, a Iskra odnosi pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2009/2010.

Łukovia Łukowa - ISKRA Tarnów (0:1) 1:2

0:1 Robert Kozioł 9, 1:1 T. Frączek 65, 1:2 Krzysztof Derlaga 71.

Skład Iskry:

Kasprzyk - W.Mruk (65' Foszt), Szpunar, D.Żak, J.Żak - Guzy, Barwacz, Derlaga, Cierpich - R.Gajda (82' Lech), Kozioł (70' Starzyk)

Skład Łukovii:
Biedroń - Wanat, Zych, Stachura, Rzeszutko (Kwarciński 75' ) - Głódź (Czarnik 80' ), Ł. Frączek (T. Frączek 56' ), Czosnyka, Telega (Sadowy 46') - Palej, Urasiński

Czerwone kartki: Stachura, Sadowy (obaj Łukovia)
Żółte kartki: Głódź, Palej, Stachura, Sadowy - Mruk, D. Żak

Info: Michał Guzy