XXII Tarnowska Parada Konna - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2009-09-03 13:08:27
Zapraszamy na XXII Tarnowską Paradę Konną, która jak zwykle odbędzie się na terenie Stada Ogierów Klikowa w Tarnowie, w dniu 6 września br. To jedna z największych w regionie imprez kulturalno – rozrywkowych. Tarnowianie polubili tę imprezę. Odwiedzają ją licznie i upatrują w niej świetną okazję do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody z dużą dawką konnego repertuaru. Podczas Parady uczestnicy mogą zwiedzać stajnie, które szczególnie w ten dzień obfitują w liczne rasy koni zaproszonych gościnnie na programowe pokazy Parady Konnej. Rozwiązanie konkursu - zaproszenia rozlosowane!

Nie przypadkowo Parada odbywa się w Klikowskim Stadzie. To jedyne takie miejsce w mieście znajdujące się jeszcze w granicach administracyjnych Tarnowa, do którego można dotrzeć autobusami komunikacji miejskiej, ale na miejscu czujemy już wiejską sielskość. Stadnina to miejsce z wieloletnimi tradycjami i historią sięgającą czasów ks. Sanguszki. Wówczas obiekt służył jako źrebięcina, a przed II wojną światową był wychowalnią koni półkrwi. Dziś Stado Ogierów Klikowa zajmuje ważne miejsce w utrzymaniu i dostarczeniu reproduktorów. Działalność Stada nie ogranicza się jedynie do hodowli koni. Prowadzona jest tu także ważna i ceniona w regionie działalność usługowa i promocyjna, organizowane są imprezy ogólnokrajowe i regionalne takie jak zawody konne, tabory pamięci, zloty motocyklowe, wystawy zwierząt oraz nieprzerwanie od dwudziestu dwóch lat Tarnowska Parada Konna.

Parada poprzez swoją cykliczność, dobry program artystyczny, profesjonalne przygotowanie oraz szeroko zakrojoną akcję promocyjną sprawiła, iż wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w regionie posiadając liczne grono zwolenników.

Tegoroczna edycja Parady Konnej będzie nawiązywała do promowania ”rasy małopolskiej”. Rasa małopolska jest najdłużej hodowanym koniem półkrwi w Polsce. Znawcy koni akcentowali wybitną wartość genetyczną tej rasy. Należy zaznaczyć, że konie małopolskie są jedyną rodzimą rasą. Pogłowie koni małopolskich systematycznie spada, stąd ciągłe bicie na alarm i nieustanne apele o promocję tej marki. Uważamy, że to dobra okazja i czas na wypromowanie hasła ”Małopolska ma swojego konia”.

W programie XXII Tarnowskiej Parady Konnej Klikowa 2009 przewidziano pokazy konne z udziałem koni rasy małopolskiej:

 • Pokaz i nagrodzenie koni rasy małopolskiej (zwycięzców III Regionalnego Czempionatu Koni Rasy Małopolskiej – kontynuacja czerwcowego spotkania)
 • Kadryl w wykonaniu członków Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 Pułku Strzelców Konnych
 • Prezentacja koni rasy małopolskiej:
 • - w ręku,
  - pod siodłem,
  - w zaprzęgu,
  - konkurs skoków,
 • konkurs zręcznościowy powożenia zaprzęgami parokonnymi,
 • popisy kaskaderskie w wykonaniu Klubu Jeździeckiego „Przedświt” z Zabrnia.


Program Parady Konnej obfitował będzie w liczne występy, pokazy i konkursy, w których do wygrania będą bardzo cenne nagrody (laptop, kosiarka spalinowa, telefon komórkowy, roczny kurs języka angielskiego oraz żywe karpie). Dla dzieci przewidziano park zabawowy z wesołym miasteczkiem, ścianą wspinaczkową, quadami, paintballem oraz przejażdżki kucykiem. W wieczornym bloku przewidziany jest koncert znanej gwiazdy polskiej sceny muzycznej Kasi Kowalskiej, a na zakończenie imprezy niebo nad Klikową rozbłyśnie pięknym pokazem sztucznych ogni.

Serdecznie zapraszamy!


PROGRAM - XXII Tarnowska Parada Konna Klikowa 2009’

6 września 2009 r. – niedziela

10.00-12.30 - wybór czempionów III Regionalnego Czempionatu Koni Rasy Szlachetnej Półkrwi i Rasy Śląskiej 12.30 - uroczysta inauguracja Parady 12.40 - 13.00 - pokaz hodowlany ogierów
13.00 – 13.10 - Zespół „Vermona” – Pałac Młodzieży w Tarnowie
13.10 - 13.50 - pokazy i nagradzanie koni rasy szlachetnej półkrwi i śląskiej
14.00 – 14.10 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA
14.10 – 14.20 - konkurs Centrum Handlowego ŚWIT /Nagroda – telefon komórkowy/
14.30 – 15.00 - popisy kaskaderskie w wykonaniu Klubu Jeździeckiego „Przedświt” z Zabrnia
15.00 - 15.15 - konkurs „Krzyżówka z Karpiem” /Nagrody - żywe karpie/
15.20 – 16.00 - prezentacja koni rasy małopolskiej w ręku oraz konkurs skoków
16.00 – 16.30 - pokazy karate w wykonaniu Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin
16.30 – 16.50 - kadryl w wykonaniu Członków Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5 PSK
17.00 – 17.15 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA
17.20 – 17.50 - popisy kaskaderskie w wykonaniu Klubu Jeździeckiego „Przedświt” z Zabrnia (cześć II)
18.00 – 18.15 - konkurs Studium Nauczania Języków Obcych TEDDYBEAR /Nagroda roczny kurs języka angielskiego /
18.20 – 18.30 - Zespół „Vermona” – Pałac Młodzieży w Tarnowie
18.30 – 19.30 - konkurs zręczności powożenia zaprzęgami parokonnymi
19.30 – 19.45 - występ Klubu Tańca Towarzyskiego EMIKA
20.00 – 20.30 - konkurs wiedzy o regionie małopolskim /Nagroda Główna LAPTOP ufundowany przez Firmę NPS NOTEBOOK PROFESSIONAL SERVICE Tarnów, ul. Krakowska 2, II Nagroda kosiarka spalinowa STIGA ufundowana przez Firmę WIA-LAN, Tarnów, ul. Hodowlana 9/
20.30 – 22.00 - Gwiazda Wieczoru Kasia Kowalska
około 22.00 - pokaz sztucznych ogni

Ceny biletów

Normalny: 8 zł
Rodzinny: 10 zł
Ulgowy: 5 złRozwiązanie konkursu!

- Piotr Dudek,
- Katarzyna Zelek,
- Iwona Rój,
- Sylwia Dymańska,
- Natalia Stojowska,
- Grzegorz Bugno,
- Michał Żurowski,
- Anna Sobieski,
- Grzegorz Kaproń.

Zaproszenia na podane Imię i Nazwisko legitymując się dokumentem można odebrać w siedzibie redakcji (obsługa firma Integra)- ul. Graniczna 8a, w godz. 9.00 do 18.00 (dziś i piątek), w sobotę od 10.00 do 14.00. Szczegóły dotyczące odbioru zaproszeń zwycięzcy otrzymają za pomocą wiadomości e-mail.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy wszystkich na paradę!


Info: Organizatorzy

Komentarze...