Janosik zagości w Kinie Millennium
access_time 2009-08-17 09:58:26
Już od 4 września w kinie Millennium będzie można zobaczyć film "Janosik. Prawdziwa historia". Film wyreżyserowała Agnieszka Holland we współpracy z Kasią Adamik. Nowy film w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik po raz pierwszy odkrywa przed nami prawdziwą historię młodzieńca z Terchovej, którego krótkie, ale dramatyczne życie inspirowało pokolenia.

O legendarnym zbójniku, który odbierał bogatym, a rozdawał biednym do tej pory nakręcono już kilka filmów fabularnych. Jednak dopiero nowy obraz w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik odkrywa przed nami prawdziwe losy młodego zbójnika z Terchovej, którego krótkie, dramatyczne życie inspirowało pokolenia. Autorki zaproponowały nowe i pod wieloma względami rewolucyjne spojrzenie na znane szerokiej publiczności przygody Janosika. Postawiły na prawdziwą historię - zmysłową, okrutną, pełną pasji i silnych emocji.

Akcja filmu zaczyna się, kiedy młody Janosik, wypalony wojną, zawiedziony w miłości, trafia do zbójeckiej drużyny. Wkrótce zostaje jej przywódcą i zaczyna się cieszyć sławą dzielnego zbójnika, który przestrzega honorowego kodeksu - nikt z napadniętych nie może zginąć. Wraz ze sławą, rośnie jego uwielbienie u kobiet. Sukcesy Janosika budzą jednak zazdrość jednego z członków bandy, chciwego i butnego Huncagi. W charyzmatycznej roli czarnego charakteru po raz kolejny na dużym ekranie zachwyci nas Michał Żebrowski.

W roli Janosika zobaczymy wyłonionego przez reżyserki spośród 300 kandydatów czeskiego aktora Václava Jiráčka. W filmie zagrali również: Maja Ostaszewska jako wiedźma Margeta, Katarzyna Herman w roli uwodzicielskiej karczmarki Zuzy, a także Danuta Szaflarska, Marian Dziędziel, Eryk Lubos, Rafał Maćkowiak, Maciej Kozłowski, Małgorzata Zajączkowska, Krzysztof Stroiński, Marek Probosz.
KINO MILLENNIUM: 04.09.2009-17.09.2009
JANOSIK. HISTORIA PRAWDZIWA (Polska-Słowacja, 2009, 12 l.)
Czas trwania: 140 min.
Bilety indywidualne: 13 złotych
Bilety zbiorowe: 11 złotych.


Info: Kino Millennium

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A