Nowa Płyta Grzecha Piotrowskiego na żywo w Piwnicach TCK!
access_time 2009-09-29 17:04:03
Grzech Piotrowski doskonale znany tarnowskiej publiczności z zaczarowanych filmowym klimatem „Alchemikowych” opowieści, już wkrótce na żywo odkryje swoje zupełnie nowe muzyczne oblicze w wydawnictwie „Emotronica”. Na mapie trasy koncertowej promującej najnowszy krążek Grzecha, obok osławionych w jazzowym środowisku dużych klubów znalazły się też Piwnice TCK, w których „Emotronica” zabrzmi już w październiku.

Zapowiada się więc kolejne pełne duchowych uniesień spotkanie z czarodziejem saksofonu Grzechem Piotrowskim oraz jego fantastycznym zespołem, w którego skład wchodzą najlepsi w Polsce instrumentaliści (Darek Krupa, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Żaczek/Michał Barański, Robert Luty/Grzegorz Grzyb).

Po czteroletniej przerwie uznany saksofonista i producent muzyczny wraca na scenę jazzową z nową płytą pt. „EMOTRONICA”. Zdobywca serc i nagród, twórca płodny i niepokorny, okrzyknięty nadzieją polskiego jazzu. Grzech już w wieku 20 lat podbijał publiczność i jurorów belgijskiego festiwalu Jazz Hoeilaart (gdzie z zespołem Alchemik zdobył Grand Prix), Jazzu nad Odrą, Jazz Juniors w Krakowie, Pomorskiej Jesieni Jazzowej. W 2007 roku zdobył Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do sztuki „Saksofon basowy” Skvoreckiego (Teatr PR). Grzech Piotrowski ma na koncie współpracę m.in. z Davidem Friesenem, Garym Versace, Ewą Bem, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Wojciechem Karolakiem, Wiesławem Pieregorólką i in. Grzech jest saksofonistą, producentem, kompozytorem, aranżerem, tworzył formacje: Alchemik, Oxen, Big Oxen Band, Freedom Nation, Head Up, czy projektu Dekonstrukcja Jazzu. Album „Emotronica” prezentuje zupełnie nowe oblicze jazzu.

Koncert promujący najnowszą płytę Grzecha Piotrowskiego „Emotronica”
9 października 2009 (piątek), godz. 19.30
Bilety w cenie 20zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5).
Informacje: www.tck.pl, tel. 014 6 888 888

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A