Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha
access_time 2009-10-07 13:21:41
W atmosferze dnia Wszystkich Świętych, w blasku świec, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów zagrana na żywo robi szczególne wrażenie. Zainicjowane przed laty przez Wojtka Klicha Zaduszki Dżemowe, są aktualnie jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie. Niepowtarzalny ich klimat pogłębia przeżycia związane odwiedzaniem grobów bliskich zmarłych, jest jednocześnie żywym spotkaniem z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami. 30 października odbędzie się kolejna, 16 edycja koncertu „Zaduszki Dżemowe” Wojtka Klicha.

Pomysł na „Zaduszki Dżemowe” narodził się w 1994 r., w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla– lidera grupy Dżem. W hołdzie temu charyzmatycznemu artyście zorganizowano w TCK pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku nabiera nowego charakteru.

Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało.

Na przestrzeni piętnastu lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas „Zaduszek Dżemowych” swoją obecnością zaznaczyli się m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia).

Skład zespołu:

Wojtek Klich - wokal, gitary,
Stanisław Migała – gitary,
Jerzy Drobot- gitara basowa,
Bartłomiej Rojek- perkusja.

Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha, 30 października o godz. 20.00
Piwnice TCK, Tarnów- Rynek 5.
Organizator koncertu: Tarnowskie Centrum Kultury. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5). Sprzedaż biletów prowadzona będzie od 14.10.2009.

Informacje: 014 6 888 888 lub www.tck.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A