Ponad 20 dziennikarzy i przedstawicieli biur podróży w Tarnowie!
access_time 2009-10-08 14:35:07
Zakończyły się właśnie 2 imprezy studyjne dla przedstawicieli mediów branżowych i ogólnopolskich a także dla branży turystycznej w Tarnowie i na ziemi tarnowskiej. Od poniedziałku do środy piękno Tarnowa i okolic zwiedzali m.in. dziennikarze Gazety Wyborczej, Discovery Poland, redaktorzy popularnego wydawnictwa Pascal oraz przedstawiciele biur podróży, którzy na co dzień zajmują się organizacją turystom zagranicznym wakacji w Polsce.

Przez 3 dni goście nie tylko poznawali atrakcje turystyczne ale również infrastrukturę turystyczną w tym muzea, hotele i bazę gastronomiczną. Natomiast w środę i w czwartek, w Tarnowie przebywała grupa dziennikarzy (m.in. z Warszawy, Krakowa i Śląska), którzy przemierzają Małopolskę szlakiem architektury drewnianej. Tarnów był przystankiem na trasie z Krakowa przez Beskidy do Pienin w ramach projektu realizowanego przez MOT pn. "Otwarty szlak architektury drewnianej". Wszystkich oczarował Tarnów. Na tych, którzy pierwszy raz byli w Tarnowie największe wrażenie zrobiła tarnowska katedra z monumentalnymi pomnikami nagrobnymi Tarnowskich i Ostrogskich oraz Muzeum Diecezjalne (najstarsze tego typu w Polsce). Natomiast ci, którzy już bywali w Tarnowie wcześniej byli pod wrażeniem zmian jakie w ostatnim czasie dokonały się w Tarnowie.

Celem corocznych wizyt jest pokazanie potencjału regionu i zachęcenie do uwzględnienia Tarnowa w ofertach zapraszanych biur podróży oraz zaprezentowania piękna miasta i regionu w poczytnych magazynach.

Jesienne wizyty przedstawicieli biur podróży i dziennikarzy to coroczne imprezy miejskiej jednostki - Tarnowskiego Centrum Informacji. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorami imprez było Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Małopolska Organizacja Turystyczna a pobyt dofinansowany był przez Województwo Małopolskie. Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji imprezy osobom i instytucjom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie.


Info: Tarnowskie Centrum Informacji

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A