Akcja "Stop krawężnikom" przynosi efekty
access_time 2009-10-15 13:57:03
Radny Tarnowa Robert Wardzała, informuje o rezultatach inicjatywy "Stop krawężnikom". Akcja miała na celu uświadomienie władzom miejskim i społczeństwu problem zbyt wysokich krawężników na tarnowskich ulic

"Moje monity w tej sprawie znalazły zrozumienie władz miejskich, dzięki czemu dzisiaj osoby poruszające się na wózkach mają ułatwione życie. - mówi Radny. Z przesłanego pisma prezydenta Ryszarda Ścigały wynika, że latem obniżono krawężniki do wymaganej normami wysokości na 14 ulicach w mieście. Tym samym zlikwidowano bariery architektoniczne na ulicach: Głogowej, ks. Indyka, Słonecznej, Czarnej Drodze, Tuwima, Odległej, Promiennej, Braci Żmudów, Dobrowolskiego, Kowalskiego, Burtniczej, Cegielnianej, Willowej i Rejtana.

Jednocześnie otrzymałem zapewnienie, że jeszcze w tym roku obniżone zostaną krawężniki na przejściach dla pieszych przy okazji remontów chodników na ulicach: Kwiatkowskiego, Powstańców Warszawy, Pułaskiego, Głównej, Krupniczej, Asnyka, Dąbrowskiego, Kasprowicza, Kwiatowej, Klikowskiej, Westerplatte, Orkana, Braci Saków, Makuszyńskiego, Szujskiego, Wilsona, Wiejskiej, Szymanowskiego, Kasztanowej, Akacjowej, Grottgera, a także końcowy odcinek ulicy Traugutta. - wylicza Robert Wardzała.

W dalszym ciągu pozostaję do dyspozycji mieszkańców w tej sprawie. - przypomina Radny. Wszelkie informacje o barierach architektonicznych uniemożliwiających poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich po ulicach Tarnowa można zgłaszać telefonicznie, bezpośrednio do Radnego pod nr telefonu 601 417 601, a na mojej stronie internetowej pod adresem www.robertwardzala.pl będą pojawiać się na bierząco informacje o przebiegu tej akcji. Zrobię wszystko, co jako radny jestem w stanie zrobić, by nasze miasto stało się całkowicie wolne od utrudnień architektonicznych. - obiecuje Robert Wardzałą.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A