"Dziwna Para" w Mościckim Centrum Kultury - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2009-11-07 10:00:05
8 listopada zapraszamy do Mościckiego Centrum Kultury na przedstawienie w ramach "Małopolskich Wieczorów Teatralnych w MCK". W "Dziwnej Parze" zobaczymy m.in. Artura Barcisia oraz Cezarego Żaka. Konkurs rozwiązany!

Kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz Oskar Madison, korzysta z uciech tak mocno, że w końcu doprowadza do rozstania z żoną. Ma dzięki temu więcej czasu na swoje różnorakie zainteresowania, między innymi na cotygodniowe partie poker z przyjaciółmi. Wśród nich jest zdeklarowany domator, pedant, hipochondryk i histeryk, Feliks Ungar. Podczas pewnego pokerowego wieczoru okazuje się, małżeństwo Feliksa także rozpadło się. Oskar martwiąc się aby jego znajomy nie popełnił jakiegoś głupstwa proponuje mu wspólne mieszkanie. Dwa diametralnie różne charaktery znajda się pod jednym dachem – a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

„Dziwna para” to legendarny hit Broadway’u, a jego autor Neil Simon jest jedynym żyjącym pisarzem, który ma na Broadway’u teatr swego imienia. Jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran i również w kinie cieszą się dużym powodzeniem. W filmowej wersji „Dziwnej pary” zagrali Jack Lemmon i Walter Mathau. W spektaklu natomiast wystąpi nasz rodzimy duet: Artur Barciś i Cezary Żak. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru do stwierdzenia: „Neil Simon wie o komedii wszystko!” Dobrej zabawy!

Małopolskie Wieczory Teatralne w MCK

„Dziwna para” Nail Simon

Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Obsada: Artur Barciś, Cezary Żak, Viola Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki, Katarzyna Żak
Termin: 8 listopada 2009 r. godz. 18.00
Miejsce: Duża Scena MCK
Bilet: 50 zł
Rezerwacja: (014) 633 46 21Konkurs!

Zaproszenie otrzymuje:

- Marcin Czosnyka.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!


Info: Mościckie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A