Już w najbliższą niedzielę finał akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa"
access_time 2009-12-10 19:22:29
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na zakończenie sezonu motosportu w Tarnowie, finał akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa" oraz zawody kartingowe z cyklu Karting Grand Prix 2009 - Finał. W zawodach może wziąć udział każdy: dzieci już od 5 roku życia, panie i panowie w każdym wieku, młodzież szkolna oraz studenci.


Wiele osób udało się przekonać do postrzegania kartingu jako sportu młodzieżowego, stanowiącego doskonałe przygotowanie młodych ludzi do życia w zmotoryzowanym społeczeństwie, a tych, którzy się jeszcze wahają uda się nakłonić do rozpoczęcia największej przygody swojego życia.

Zapisy i kwalifikacje już trwają: codziennie w godz. 15:00-22:00 (od 1 do 12 grudnia br.)

Na torze kartingowym "Speed Race" w zawodach można spróbować swoich sił w tym nie tak łatwym sporcie, nie posiadając licencji zawodnika ani prawa jazdy. Wystarczy sportowe zacięcie, trochę wolnego czasu i można poczuć się jak rasowy kierowca wyścigowy.

Finał Karting Grand Prix 2009 - zawody kartingowe o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa

Miejsce: TARNÓW - TOR KARTINGOWY "SPEED RACE", ul. Kochanowskiego 30 - Teren Zakładów Mechanicznych
Kiedy: niedziela, 13 grudnia 2009 roku

START: godz. 9:00 - klasa szkolno-młodzieżowa (młodzik, junior). Kategoria ta jeździ jednymi z najlepszych gokartów na świecie - francuskimi SODI RX 7 SchumiKart 6,5 KM - 200 cm3.

godz. 10:30 - klasa szkolno-młodzieżowa (mini). Kategoria ta jeździ jednymi z najlepszych gokartów na świecie - francuskimi SODI RX 7 SchumiKart 4,5 KM - 120 cm3.

godz. 12:00 - klasa popularna (open) Kategoria ta jeździ jednymi z najlepszych gokartów na świecie - francuskimi SODI RX 7 SchumiKart 13 KM - 390 cm3.

Cieszące się dużym zainteresowaniem akcja i zawody o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym, łączą tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją. Impreza dla każdego w formie współzawodnictwa, który chce skonfrontować swój styl jazdy z zasadami prawidłowej techniki kierowania, mającymi bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Udział pozwoli uczestnikowi pewniej "poczuć się" za kierownicą i ułatwi podejmowanie właściwych decyzji w trudnych sytuacjach mogących wystąpić później na drodze.

Organizatorzy w dniu zawodów przygotowali imprezę towarzyszącą i pokazy, które umilą uczestnikom i ich gościom spotkanie środowiska kartmobilowego regionu Małopolski.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Tarnowa - Ryszard Ścigała

Organizatorzy i Partnerzy:

- Tarnowskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne K-Team,
- Urząd Miasta Tarnowa,
- Tor Kartingowy "SPEED RACE" w Tarnowie,
- Polski Związek Motorowy,
- Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie,
- Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
- Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie,
- Gładysz Racing Team,
- Agencja Marketingowa Creatiff,
- VW Gładysz i Synowie,
- RKT,
- AZOTY Tarnów S.A.,
- Zakłady Mechaniczne w Tarnowie,
- Firma Ślusarczyk,
- Firma Steinhof,
- Firma MBM Serwis Ogumienia,
- Pizzeria Gruby Benek,
- AMO Sport System,
- Auto Moto Klub Tarnowski.

Patronat medialny: Radio RDN Małopolska, Radio ESKA Tarnów, Gazeta Krakowska, Tygodnik Temi

Serwis studencki: Student.tarnow.pl, Zrobcie-halas.pl

Portale internetowe: InTarnet.pl, Tarnow.net.pl, Tarnow.pl, InterMaks.pl, TarnowskieInfo.pl, Rajdy.Hoga.pl, SportowyTarnow.pl, AutoKlub.pl, Aktywni.pl, MotorSport-Maxxx.pl

Wszystkie informacje o zawodach znajdują się na stronie: www.gokarty-tarnow.pl. O szczegóły można pytać na torze lub pod numerem telefonu: 793 083 022.


Info: Organizatorzy

Komentarze...