Większy wtz przy Hodowlanej?
access_time 2009-12-11 13:08:39
Czy jeszcze w tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej w Tarnowie przyjmie dodatkowe cztery osoby niepełnosprawne? Wszystko wskazuje na to, że tak. Odpowiedni wniosek jest obecnie rozpatrywany przez zespół powołany przez Prezydenta Miasta Tarnowa. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to już od 28 grudnia br. Warsztat będzie pomagał 40 osobom z niepełną sprawnością intelektualną i ruchową.

Obecnie Warsztat przy Hodowlanej służy 36 uczestnikom, dla których prowadzi 8 pracowni: gospodarstwa domowego, komputerowo-internetową, rehabilitacji układu ruchu, terapii logopedycznej, terapii psychologicznej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych, rękodzieła artystycznego oraz drewna i metalu. - Nową ma być pracownia biżuterii artystycznej, a po Nowym Roku – pracownia ceramiki artystycznej, co wiąże się z niewielką przebudową pomieszczeń – wyjaśnia kierownik wtz Tomasz E. Wardzała.

Zajęcia przy Hodowlanej są bardzo atrakcyjne. Uczestnicy wtz co tydzień biorą udział w ćwiczeniach na basenie, w rehabilitacji ruchowej w hali sportowej, a co miesiąc otrzymują trening ekonomiczny, który przeznaczają na swoje potrzeby. Dla niepełnosprawnych są organizowane wycieczki, także do miejsc związanych z życiem i działalnością patrona wtz – Jana Pawła II. Niepełnosprawni byli do tej pory w Rzymie, Warszawie, Krakowie, Starym Sączu, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanem i Wadowicach.

Po trzech latach działalności mamy bardzo dobre wyniki w dziedzinie rehabilitacji zawodowej i społecznej. Doceniają to władze miasta w licznych dokumentach. Co roku dwóch uczestników opuszcza warsztat i podejmuje pracę – dodaje kierownik Wardzała. – Dzięki nam niepełnosprawnych częściej można zobaczyć w autobusie, pociągu, kinie, teatrze, w pizzerii czy urzędzie pracy.

Wtz przy Hodowlanej jest finansowany ze środków PFRON i Gminy Miasta Tarnowa. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod numerem 014 627 35 03, a informacje są dostępne na stronie www.wtzjp2.pl.


Info: Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro

Komentarze...