Przegląd prasy
access_time 2009-12-16 11:26:04
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, czyli o czym przeczytamy w tygodniku TEMI, Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej.


Gazeta Krakowska 16.12.2009

W Gazecie Krakowskiej przeczytamy o postępach w pracach przy odnawianiu tarnowskiego dworca PKP. Przez pół roku remont był wstrzymany, wczoraj podpisano jednak umowę z wykonawcą na drugi etap prac - pisze Krakowska. Budynek ma odzyskać dawny styl, zarówno na zewnątrz jak i w środku, i będzie stylizowany na czasy, w których został on oddany do użytku.
W Krakowskiej także o pożarze altanki, w którym zginęła mieszkanka Tarnowa. W poniedziałek spaleniu uległa altanka przy ul. Kassali. Strażacy podczas gaszenia pożaru znaleźli spalone ciało kobiety, obok altanki leżał mężczyzna z objawami zatrucia dymem.

Dziennik Polski 16.12.2009

W Dzienniku Polskim również znajdziemy informację w związku z pożarami w regionie. Temat straży pożarnej, jednak z nieco innej strony, przedstawia artykuł o mniejszych dotacjach dla straży w regionie tarnowskim. Budżet powiatowych komend Państwowych Straży Pożarnej jest bowiem bardzo nadwyrężony. Jak pisze Dziennik Polski, pieniędzy może zabraknąć nawet na paliwo do samochodów.

TEMI 16.12.2009

W bieżącym wydaniu tygodnika, m.in. o cheerleaderkach z Tarnowa.Dziewczyny z Tarnowa odnoszą wiele sukcesów, i zdobyły wiele medali, zarówno na zawodach w Polsce jak i za granicą. Cheerleading w Tarnowie stoi na wysokim poziomi, istnieje kilka szkół, które były wielokrotnie nagradzane. W artykule znajdziemy informację o historii tej "dyscypliny" w Polsce oraz jak zaczęła się przygoda cheerleaderek w Tarnowie.
W tygodniku Temi znajdziemy także informację o liczbie zachorowań na grypę w Tarnowie i regionie. Okazuje się, że już w zeszłym tygodniu liczba chorych znacznie się zmniejszyła, przychodnie przyjmowały dużo mniej pacjentów niż w tygodniach poprzednich. Jak podaje TEMI, dotychczas u 14 osób potwierdzono obecność wirusa AH1N1. Obecnie trudno jest także w Tarnowie znaleźć szczepionki na grypę, zarównoe w aptekach oraz w przychodniach.
W Tarnowie ma powstać nowoczesne Centrum Administracji. W budynku mają być zebrane wszystkie wydziały Urzędu Miasta Tarnowa - pisze tygodnik. Wstępnie prace budowlane mają rozpocząć się pod koniec 2010 roku, Centrum ma być zlokalizowane na terenie placu targowego przy Al. M.B.Fatimskiej.

Komentarze...