Finał X edycji akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich”
access_time 2009-12-16 12:22:16
Towarzystwo Powszedniej Pomocy „SERCE” w Tarnowie, Pałac Młodzieży- Młodzieżowe Centrum Samorządności oraz Radny Robert Wardzała, 22 grudnia organizują z okazji Świąt Bożego finał X edycji akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich”.

Celem naszego wspólnego przedsięwzięcia jest zaproszenie w dniu 22 grudnia, na godz. 17.00 do stołówki Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie , ok. 160 ludzi bezdomnych i opuszczonych z Tarnowa i okolic, na uroczystą Wieczerzę Wigilijną oraz obdarowanie ich świątecznymi paczkami - mówią Organizatorzy akcji. Wieczerzę wigilijną poprzedzi, zamówiona przez młodzież Msza św. w intencji bezdomnych, opuszczonych i samotnych, która zostanie odprawiona w Kościele XX Misjonarzy /Parafia św. Rodziny/ 22 grudnia, o godz.16.00.

Organizatorzy zapraszają samorządy szkolne do wsparcia tej szlachetnej akcji. Każdy uczeń, który pragnie wesprzeć to dzieło, może przekazać na organizację Wieczerzy Wigilijnej i przygotowanie paczek żywnościowych, dar serca – symboliczną kwotę ok. 50 gr. Organizatorzy liczą również na dobre serce i pomoc mieszkańców Tarnowa.

Jesteśmy przekonani, że realizacja akcji „Śpieszmy się kochać bliźnich” będzie ważnym doświadczeniem wychowawczym dla młodzieży i wolontariuszy, a bezdomnym i opuszczonym przyniesie wiele radości i wzruszeń. - zapowiadają Organizatorzy.

Pieniądze - dar uczniów ze szkół, oraz dary od osób indywidualnych którzy zechcą wesprzeć realizację tej niezwykłej Wieczerzy Wigilijnej, będą przyjmowane w Pałacu Młodzieży, ul. Piłsudskiego 24, pok. nr 55 (II piętro) do dnia 18. 12. 2009, w godz. 10.00 – 17.00.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. kom.: 605-282-697. Wszyscy ofiarodawcy otrzymają potwierdzenia wpłaty wydane przez TPP „Serce” oraz pamiątkowe certyfikaty.


Info: Organizatorzy / Koordynator Akcji mgr Stanisław Olszówka

Komentarze...