Rusza policyjna akcja „Święta 2009”
access_time 2009-12-16 15:35:57
Tradycyjnie w okresie świąt Bożego Narodzenia tarnowska Policja organizuje działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa podczas świąt i w okresie je poprzedzającym. Działania obejmują teren miasta i całego powiatu tarnowskiego. Weźmie w nich udział 400 policjantów sił prewencji i służb kryminalnych.

Aby wyeliminować przypadki kradzieży, włamań i napadów, większa niż zazwyczaj ilość patroli umundurowanych i „po cywilnemu” pracować będzie w centrum miasta i na osiedlach mieszkaniowych.

Kontrolowane będą także place targowe i miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Policja sprawdzi, czy oferowany tam towar pochodzi z legalnych źródeł. Kontrole planowane są także w kompleksach leśnych.

W działaniach tych Policja współpracuje ze Strażą Miejską i Strażą Graniczną.

Dołożymy wszelkich starań by święta przebiegły spokojnie i bezpiecznie - zapowiadają funkcjonariusze. Niezależnie jednak od działań służb warto w ferworze świątecznych przygotowań i zakupów zachować czujność i ostrożność. Należy uważać zwłaszcza podczas robienia przedświątecznych zakupów, podróży środkami komunikacji miejskiej i koleją. Wyjeżdżając na święta poza miejsce zamieszkania należy zabezpieczyć domostwa. Nie stwarzajmy przestępcom dogodnych sytuacji do wzbogacenia się naszym kosztem.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...