Rocznica tarnowskiej Kany
access_time 2009-12-17 14:58:54
Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana w Tarnowie ma 10 lat. Inicjatorem i założycielem placówki był biskup tarnowski Wiktor Skworc. Kana pomaga młodym ludziom organizując m.in. kursy językowe i komputerowe. W ciągu 10 lat przeszkolono ponad 7 tys. osób.

Obchody 10. rocznicy powstania Kany rozpoczną się w piątek (18 grudnia) Mszą św. o godzinie 9.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Po jej zakończeniu odbędzie się konferencja edukacyjna.

Wykład "Kana miejscem tarnowskiej edukacji" wygłosi ks. Artur Urban prezes KCEM Kana. Prelekcję "Myślenie nie ma przyszłości- prawda czy fałsz przedstawi ks. Janusz Królikowski wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Wykład "Nikodem Dyzma czy Albert Einstein, kim "być" by "mieć"? wygłosi Jakub Drwal dyrektor Kany.

Mówi Jakub Drwal, dyrektor Kany:
lub ->POBIERZ


Dzięki funduszom od biskupa tarnowskiego oraz środkom unijnym i krajowym Kana prowadzi bezpłatne szkolenia i warsztaty dla uczniów, osób pracujących, bezrobotnych oraz niepełnosprawnych.

Pomagamy młodym ludziom dając im "wędkę a nie rybę". Kursy, spotkania z doradcami zawodowymi mają rozwijać uczniów i zachęcać do działania. Stawiamy na edukację, sport, turystykę i pomoc bezrobotnym - mówi Jakub Drwal dyrektor Kany.

Najnowsza propozycja Centrum związana jest w feriami. Wzorem ubiegłych lat KCEM Kana przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa organizuje bezpłatne zajęcia edukacyjno-rekreacyjne pod nazwą Kana Winter 2010 od 18 stycznia do 22 stycznia.

Zajęcia rozpocznie język angielski lub niemiecki, by po nich udać się na zajęcia rekreacyjne na obiektach sportowo-rekreacyjnych miasta Tarnowa. Będzie można skorzystać z lodowiska, basenu, aerobiku, ścianki wspinaczkowej, zagrać w tenis stołowy, bilard, siatkówkę, piłkę nożną halową itp.

Zgłoszenia są przyjmowane w sekretariacie Centrum od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00- 16.00 do 13 stycznia.

W drugim tygodniu ferii od 23 do 30 stycznia 2010 r. Kana organizuje edukacyjno - rekreacyjny obóz narciarski. Miejscem wypoczynku będzie Muszyna Złockie. Oprócz nauki jazdy na nartach i snowboardzie zaplanowana jest edukacyjna konwersacja z lektorami w języku angielskim.

Więcej o Kanie i ofercie na ferie można przeczytać na stronie www.kana.pl


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...