"Diabelskie figle" Teatru Banialuka - 20 grudnia w Mościckim Centrum Kultury - Rozwiązanie konkursu!
access_time 2009-12-19 11:12:33
Ile szczebli ma drabina między niebem a piekłem i czy pierwszą wigilijną gwiazdę, która straciła blask, uda się doczyścić proszkiem do prania? Świąteczną opowieść z przymrużeniem oka proponuje Teatr Banialuka. Konkurs rozwiązany - zaproszenia rozlosowane!

Diabelskie figle Ewy Laue w reżyserii Lucyny Sypniewskiej to zabawna opowieść osadzona w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Aniołki i Święty Mikołaj w ferworze prac przedświątecznych przygotowują i pakują prezenty dla wszystkich dzieci, natomiast Diabełki robią wszystko by nie dopuścić do Świąt. Kiedy wśród tych przepychanek pierwsza gwiazdka niespodziewanie spada na ziemię, Aniołki muszą wyruszyć na poszukiwania, bo przecież bez niej nie rozpocznie się Wigilia. Na drodze stają im nieznośne Diabełki, których psotom i figlom nie ma końca.

Na szczęście realizatorzy spektaklu patrzą na te dwa światy z przymrużeniem oka i ani aniołki nie są krystalicznie dobre, ani diabełki skrajnie złe. Ich przekomarzanie ma charakter zabawy, a ten kto ma rację - jak to w bajce - wygrywa.

W rolę diabełków, aniołków i Świętego Mikołaja wcielają się aktorzy Banialuki w pięknych kostiumach autorstwa Zofii de Ines, które choć nawiązują do tradycyjnych wizerunków noszą cechy czasów współczesnych. Atmosferę Świąt przywołują kolędy w niezwykle ciekawej aranżacji muzycznej.

Przyjazne postacie, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, dowcipne piosenki i towarzyszące im rytmiczne układy choreograficzne z pewnością oczarują widzów. Dobre tempo, pełna humoru, prosta acz wartka fabuła ? Ten pełen ciepła spektakl wprowadzi w bajkowy klimat Bożego Narodzenia i to nie tylko najmłodszych.

Teatr Młodego Widza MCK -Diabelskie figle - Ewa Laue.

Tłumaczenie i adaptacja: Jan Wilkowski
Reżyseria i inscenizacja: Lucyna Sypniewska
Kostiumy: Zofia de Ines
Dekoracje: Jacek Rybarkiewicz
Muzyka: Krzysztof Maciejowski
Aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Władysław Aniszewski, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski.

20 grudnia, godz. 11.00 (niedziela), Mościckie Centrum Kultury

Bilety: 15 zł, Rezerwacja: (014) 633 46 21Rozwiązanie konkursu!

Wśród nadesłanych zgłoszeń wylosowaliśmy dwie osoby, które otrzymują dwuosobowy bilet na jutrzejszy spektakl.
Bilety otrzymują:

- Elżbieta Pisarska,
- Monika Kalicka.

Zaproszenia można odebrać w Kasie Mościckiego Centrum Kultury.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!


Info: Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie

Komentarze...