Futsal - 11 kolejka Pawłowski Sport TLF
access_time 2009-12-17 16:02:06
Westovia Okna Pawłowski w przedostatniej kolejce odskoczyła swojemu największemu rywalowi do tytułu mistrzowskiego, ekipie Tad-Bud/Seat Team na 3 punkty. W ostatniej kolejce los skojarzył ze sobą te drużyny i mistrza półmetka miał wyłonić ten pojedynek, gdzie Westovii wystarczał remis. Po pierwszych minutach padła pierwsza bramka tego spotkania, a jej autorem był Marcin Kajca, który przymierzył w "okienko" z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą Paweł Węgrzyn wyrównał stan meczu finalizując akcję swoich kolegów.

Po przerwie zaskakującym strzałem popisał się Tomasz Barczak i lider objął prowadzenie. Kolejne fragmenty gry to odważne ataki Tad-Budu i kontrataki Westovii, w tym jeden gol Ireneusza Grybosia na 3-1. "Budowlani" mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, lecz "przedłużony rzut karny" Kajcy świetnie wybronił Paweł Kasprzyk (zdj). Układ w "czubie" tabeli stał się jasny na dwóch pierwszych miejscach, lecz o trzecią lokatę na półmetku rywalizowało kilka drużyn.

Największą szansę miał Rock N` Roll/Redruk i w pełni ją wykorzystał wygrywając gładko z Car Service 3-0. Pierwsza akcja spotkania okazała się skuteczna, kiedy w 10 sekundzie Leszek Janicki zaskoczył bramkarza "bosza". Kolejne dwa gole były dziełem Dariusza Rolewicza, który wykorzystał świetne asysty partnerów.

Również trzy do zera wygrał PRO-FIS ogrywając sąsiada w tabeli AZS PWSZ. Oprócz goli Kamila Wilka i Jarosława Urasińskiego do siatki "akademików" trafił również Paweł Koziołek, który po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentował się na parkiecie.

Prawdziwy popis strzelecki zaprezentowało Lumaro Ekotar/Elbud, które chciało się zrehabilitować po wysokiej, ubiegłotygodniowej porażce. "Dwucyfrówka" 10-4, w tym trzy gole Piotra Borucha, z pewnością nie najlepiej świadczy o defensywie Gawro, gdyż przed tygodniem stracili również sporo goli.

Coraz smutniejsze miny mają również zawodnicy beniaminka Kapro Azoty, ponieważ od 6 kolejki (remis z Tad-Budem) nie potrafią wywalczyć żadnych punktów.

Kolejnym pogromcą okazał się być inny beniaminem - Street Football, który bez problemu wygrał 5-0 (2x Adrian Kroker, Dawid Sikorski, Adrian Czyż i Leszek Bodura).

Na wysokim czwartym miejscu w pierwszej rundzie zakończyła Luxtorpeda Soki Pysio, a ostatnie punkty zdobyli zwyciężając Inter-Gaz 5-2. Wśród zwycięzców świetną partię nie po raz pierwszy zaprezentował Bartłomiej Kieroński asystując przy dwóch golach, a raz sam sfinalizował akcję. Po drugiej stronie wyróżnił się Łukasz Gierałt dwukrotnie pakując piłkę do siatki, lecz styl gry "interu" z pewnością powinien być wyższy.