Wysoka frekwencja na niedzielnych Mszach św.
access_time 2009-12-30 09:47:27
70% wiernych diecezji tarnowskiej chodzi na niedzielną Mszę św., a 24,6 % przyjmuje Komunię Świętą. To wzrost o 3 % w porównaniu z ubiegłorocznymi badaniami. Najprawdopodobniej będą to najwyższe wskaźniki dominicantes i comunicantes w Polsce.

Dane dotyczące praktyk religijnych opracowano na podstawie liczenia wiernych w kościołach w dniu 11 października 2009 roku.

Od kilku lat w diecezji tarnowskiej mamy najwyższe wskaźniki praktyk religijnych w Polsce. Mocna jest u nas tradycja chodzenia do kościoła całymi rodzinami, ponadto wiele osób angażuje się w działalność ruchów i stowarzyszeń, co mobilizuje do pełnego uczestnictwa we Mszy św. W naszej diecezji jest także wiele kościołów, co ułatwia udział w Eucharystii - mówi ks. Wiesław Piotrowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Mówi ks. mówi ks. Wiesław Piotrowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:
lub ->POBIERZ


Najwięcej osób, bo 88,5% uczęszcza do kościoła w dekanacie Ujanowice na Sądecczyźnie. Wysoka - ponad 80% frekwencja jest także w dekanatach: Ołpiny i Ropa.

Najwięcej ludzi, bo 34% przystępuje do Komunii św. również w dekanacie Ujanowice. Prawie 30 % wskaźnik comunicantes jest w dekanatach Limanowa i Czchów.


Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A