Tarnowska „Bima” wyeksponowana
access_time 2009-12-31 10:47:23
Trwa program porządkowania miejskich przestrzeni. Po wielu latach starań, udało się wyburzyć szpecący budynek, który (od niemal trzydziestu lat), zasłaniał zabytkowy fragment tarnowskiej „Bimy”. Stało się to w ramach realizowanego w Tarnowie programu rewitalizacji. „Bima” będzie ważnym miejscem spotkań w trakcie XIII Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który w Tarnowie odbędzie się już 17 stycznia.

Porządkowanie miejskich przestrzeni odbywa się w ramach działań pod nazwą „Program zapewnienia harmonii estetycznej i urbanistycznej centrum miasta”. Tarnowski samorząd uzyskał na dofinansowanie projektu 9 milionów złotych.

Zainicjowany w roku ubiegłym projekt zapewnienia harmonii estetycznej i urbanistycznej centrum Tarnowa jest przedsięwzięciem, które ma poprawić wizerunek miasta. Projekt wokół „Bimy” zakłada m.in. wymianę nawierzchni Placu Rybnego, wykonanie schodów służących jako siedziska dla oglądających imprezy kulturalne przy „Bimie”, wykonanie zarysu murów miejskich na ciągach pieszych i jezdnych oraz konserwację istniejących pozostałości murów. Planuje się również oświetlenie Placu Rybnego.

Upiększanie miasta to również poprawa estetyki wielu skwerów, wykonanie ścieżki edukacyjno – historycznej oraz przebudowa ulicy Mickiewicza i budowa przejścia podziemnego pod tą ulicą.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A