Obchody Światowego Dnia Młodzieży w Tarnowie
access_time 2010-03-28 11:30:07
Młodzi ludzie z całej diecezji zostali zaproszeni w niedzielę 28 marca do Tarnowa na obchody XXV Światowego Dnia Młodzieży. Mottem spotkania są słowa "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Uczniowie i studenci będą także modlić się za kapłanów. Świętowanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w ogrodach klasztoru oo. Bernardynów. Spotkanie ewangelizacyjne poprowadzą alumni Wyższego Seminarium Duchownego, a młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa" przedstawi pantomimę "Prawdziwa wartość".

O godz. 12.00 młodzież przejdzie ulicami miasta biorąc udział w Drodze Krzyżowej. Uczestnicy nabożeństwa będą się modlić w intencji kapłanów. W Bazylice Katedralnej o godzinie 13.15 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Po Eucharystii będzie agapa zorganizowana na tarnowskim rynku.

Mówi ks. Paweł Płatek dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie:
lub ->POBIERZ


Niech diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży będą odnowieniem Waszego zaufania do Chrystusa, Przewodnika po drogach życia. Gromadząc się wokół biskupa, w jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, dajcie świadectwo zawierzenia Chrystusowi i projektowania swego życia zgodnie z Jego wolą - napisał w zaproszeniu do młodych biskup tarnowski Wiktor Skworc.
Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A