Sukces tarnowskiej gimnazjalistki!
access_time 2010-03-29 13:20:07
Kamila Duda, uczennica mgr Małgorzaty Ciepielowskiej –Wróbel z Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie, zdobyła maksymalną liczbę punktów w tegorocznej edycji Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii dla gimnazjalistów. Najlepsza w województwie dziewczynka-fizyk została uhonorowana specjalną nagrodą Redakcji Fotonu, specjalistycznego pisma Wydziału Fizyki UJ, którą wręczyła laureatce Pani dr Zofia Gołąb-Meyer.

Kamila powtórzyła sukces sprzed dwóch lat innej uczennicy G6 – Marii Kułagi, która przygotowana przez mgr Tamarę Kułagę, znalazła się w czołówce województwa w Małopolskim Konkursie z Chemii i odebrała dyplom laureata podczas Galii Laureatów w Krakowie.

Corocznie gimnazjaliści z „szóstki”, jako laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z chemii, fizyki, biologii, j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, informatyki oraz k. biblijnego organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, sytuują się w czołówce województwa i miasta.

Różnorodne sukcesy uczniów stanowią podstawę do uzyskiwania przez nich prestiżowych stypendiów: Małopolskiej Fundacji Sapere Auso, Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Prezydenta Miasta Tarnowa oraz są honorowane w postaci Listów Gratulacyjnych Marszałka Województwa Małopolskiego, kierowanych na ręce dyrektor gimnazjum Jolanty Szury.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A