Szkolenie w Żabnie
access_time 2010-03-30 13:29:20
W piątek, 26 marca, w Żabnie odbyło się szkolenie dla osób, które planują złożenie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach „Leadera”.

Szkolenie, które zorganizowane było po raz pierwszy na terenie gminy Żabno, odbyło się popołudniem w piątek, w Gminnym Centrum Kultury. Przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury, a także osoby fizyczne- bo do nich wszystkich skierowane było szkolenie, mieli okazję zasięgnąć języka w sprawie pisania tzw. „małych projektów”.

Projekty te dotyczyć mogą zarówno organizacji imprez kulturalnych, sportowych, wydawania publikacji, tworzenia atrakcji turystycznych oraz wszystkich innych pomysłów zgodnych z Lokalną Strategią Rozwoju, która została przyjęta dla terenu pięciu gmin, na których realizowany jest program LEADER (są to gminy: Lisia Góra, Tarnów, Skrzyszów, Wietrzychowice, Żabno). Szkolenie poprowadził Leszek Leśniak, specjalista w zakresie LEADERa z Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie, który przekazał wiedzę z zakresu dobrych praktyk, a także wiedzę praktyczną z zakresu przygotowywania wniosku o dofinansowanie.

Szkolenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa, realizujące Lokalną Strategię Rozwoju na terenie wspomnianych pięciu gmin, po to aby przygotować wnioskodawców na najbliższy nabór, który odbędzie się od ósmego i trwać będzie do trzydziestego kwietnia 2010 r.

Wzory wniosków, regulamin, a także pozostałe potrzebne dokumenty zawsze można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia pod adresem: www.lgdzpt.pl


Info: Gmina Żabno

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A