Zapowiedź Tauron Azoty Tarnów - Falubaz Zielona Góra
access_time 2010-04-02 09:50:52
Oczywiście wczorajsza informacja o absencji Krzysztofa Kasprzaka w meczu inaugurującym sezon żużlowy na tarnowskim torze była nieprawdziwa. Żartem primaaprilisowym nie była natomiast informacja o występie Marcina Rempały w spotkaniu z mistrzem Polski.


Już tylko kilka dni dzieli nas od inauguracji nowego sezonu żużlowego. W pierwszej kolejce CenterNet Moblie Speedway Ekstraligi Tauron Azoty Tarnów podejmie na swoim torze aktualnego mistrza kraju - Falubaz Zielona Góra. Przed tarnowianami ciężkie zadanie - drużyna z Myszką Miki na plastronie dysponuje jednym z najbardziej wyrównanych składów w Ekstralidze. Pamiętajmy jednak o popularnym w sporcie haśle "bij mistrza", które dodatkowo powinno zmotywować Jaskółki.

Zielonogórzanie przyjadą do Tarnowa w najsilniejszym składzie. W okresie transferowym ekipę Piotra Żyto wzmocnił Greg Hancock. Amerykanin ma zastąpić Grzegorza Walaska, który wybrał ofertę Polonii Bydgoszcz. Doświadczony zawodnik wystąpi w parze z Grzegorzem Zengotą, dla którego będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów. Pozostali zawodnicy z Zielonej Góry to, podobnie jak Hancock, doświadczeni i cenieni żużlowcy. Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki i Fredrik Lindgren wiele razy pokazywali kunszt jazdy na motocyklu, walcząc o punkty do ostatnich metrów. Skład Falubazu uzupełni młody i utalentowany Patryk Dudek.

Przed sezonem informacja o podpisaniu przez Unię kontraktu z Marcinem Rempałą było sporą sensacją. Jeszcze bardziej zaskoczeni byli kibice, którzy mieli okazję oglądać najmłodszego z klanu podczas sparingów z Rzeszowem i Częstochową - po kilku nieudanych sezonach Marcin przypominał zawodnika sprzed kilku lat, kiedy to z Tomaszem Gollobem i Januszem Kołodziejem stanowił o sile zespołu. W treningach punktowanych Rempała przypomniał kibicom widok swojej sylwetki i balansu ciałem na motocyklu, a ambitną i skuteczną jazdą wywalczył miejsce w składzie. Liderami tarnowskiej drużyny powinien być Sebastian Ułamek i Krzysztof Kasprzak, którzy mają najwięcej ekstraligowego doświadczenia ze wszystkich Jaskółek. Drugą linię wspierać będzie Jesper Monberg oraz Szymon Kiełbasa. Duńczyk będzie miał okazję pokazać, że nieudany występ na ekstraligowych torach w 2008 roku był wypadkiem przy pracy.

Już tradycyjnie w lany poniedziałek polscy kibice żużla spędzą na stadionach. Dla kibiców Jaskółek będzie to okazja do oglądnięcia całą rodziną ciekawego widowiska. Obie drużyny dysponują wyrównanymi składami i będą starały się wygrać za wszelką cenę. Falubaz jest uważany za jednego z faworytów do mistrzowskiego tytułu, jednak to Jaskółki mogą okazać się czarnym koniem rozgrywek. Emocji na torze nie zabraknie!

AWIZOWANE SKŁADY:

Falubaz Zielona Góra
1. Greg Hancock
2. Grzegorz Zengota
3. Rafał Dobrucki
4. Fredrik Lindgren
5. Piotr Protasiewicz
6. Patryk Dudek

Tauron Azoty Tarnów
9. Marcin Rempała
10. Patrick Hougaard
11. Sebastian Ułamek
12. Jesper Monberg
13. Krzysztof Kasprzak
14. Szymon Kiełbasa

Początek spotkania w poniedziałek o godzinie 15:30.

Ceny biletów na spotkanie Tauron Azoty Tarnów - Falubaz Zielona Góra

Trybuna główna - 45 zł
Pozostała część stadionu (normalny) - 28 zł
Pozostała część stadionu (ulgowy) - 20 zł

Bilety można nabyć drogą internetową: www.ticketportal.pl
Wejście na stadion z biletami zakupionymi na Ticketportal.pl tylko przez BRAMĘ 0 (od strony dworca kolejowego).


Info: ŻSSA Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A