Samorządowcy jadą do Katynia
access_time 2010-04-08 12:28:45
Delegacja samorządowców z powiatu tarnowskiego jedzie do Katynia oddać hołd pomordowanym Polakom. W ten sposób włączają się w obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

- Katyń to główny cel naszego wyjazdu. Nawiedzenie lasu katyńskiego wiąże się z ogromnymi emocjami i wielkimi przeżyciami. Dla mnie będzie to na pewno ogromne przeżycie - mówi Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, który przewodniczy delegacji. W podróży śladami męczeństwa Polaków na Wschodzie, oprócz kilku radnych powiatu tarnowskiego, uczestniczą również wójtowie i burmistrzowie miast i gmin w naszym regionie - w sumie czternaście osób.

10 kwietnia delegacja z powiatu tarnowskiego weźmie udział w centralnych obchodach 70. rocznicy zbrodni Katyńskiej z udziałem prezydenta RP, prof.Lecha Kaczyńskiego.

W imieniu starosty tarnowskiego Mieczysława Krasa oraz mieszkańców ziemi tarnowskiej, samorządowcy złożą w hołdzie w Katyniu wieniec z biało-czerwonych kwiatów i oddadzą hołd Polakom pomordowanym w lasku katyńskim przez NKWD.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A