Zgrupowanie kadry narodowej w Tarnowie
access_time 2010-04-08 12:59:11
W najbliższy weekend w Tarnowie odbędzie się zgrupowanie kadry narodowej seniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Najlepsi polscy zawodnicy we wspinaczce sportowej będą wspólnie trenować na ścianie Polskiego Związku Alpinizmu, która znajduje się w Hali wspinaczkowej La Roca przy ulicy Kochanowskiego 30 w Tarnowie. Wśród zakwalifikowanych na zgrupowanie zawodników znaleźli się: Jędrzej Komosiński i Jakub Pociecha reprezentujący barwy KU AZS PWSZ Tarnów, Łukasz Świrk z SMG Lubin, Monika Prokopiuk, Katarzyna Mirosław i Jakub Ginszt z Skarpy Lublin.

Zajęcia poprowadzi Edyta Ropek (Alpinus, Five Ten, MKS Tarnovia) przy wsparciu zespołu, który na co dzień pracuje przy jej przygotowaniach: Sebastian i Ewa Dembiccy oraz Arkadiusz Kamiński.

Zgrupowanie rozpocznie się od analizy zapisów video z sezonu 2009 oraz serii testów sprawnościowych i ważnego sprawdzianu szybkości wspinaczki na czas na drodze zgodnej z standardem IFSC, z wykorzystaniem systemu pomiaru czasu licencjonowanego przez IFSC.

W sobotę i niedzielę przeprowadzone zostaną właściwe treningi na ścianie PZA. Celem zgrupowania jest sprawdzenie poziomu formy zawodników przed sezonem startowym 2010, analiza techniki biegów na ścianie do standardu, korekta ewentualnych błędów oraz przedstawienie wskazówek dotyczących treningu we wspinaczce na czas.

Pierwsze zawody, w których wystartują zawodnicy reprezentacji Polski odbędą się 30 kwietnia we włoskim Trento.

Komunikat PZA w sprawie zgrupowania KN: www.pza.org.pl


Info i zdjęcia: edytaropek.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A