"W Dzień Bożego Narodzenia" - Świerczkowiacy w Mościckim Centrum Kultury
access_time 2010-01-16 09:18:00
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na widowisko bożonarodzeniowe pt; „ W Dzień Bożego Narodzenia”- pastorałki i kolędy polskie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” i „Mali Świerczkowiacy”.

Pielęgnujący staropolską tradycje i obyczaje „Świerczkowiacy” przedstawiają świąteczne zwyczaje wspólnego kolędowania w oparciu o tradycję Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Lachów Sądeckich, Krakowa w tym także rodzimego regionu - Krakowa Wschodniego.

Historia opowiada o anielskim oczekiwaniu, przygotowywaniu stajenki, narodzeniu Jezuska. Do szopy przybywają grupy pasterzy z różnych regionów Polski. Wszyscy ubrani w autentyczne kostiumy. Prezentowane tańce, pastorałki i kolędy są zgodne z etnograficznymi i historycznymi przekazami. W widowisku bierze udział ponad 50 tancerzy a towarzyszy im 10 osobowa orkiestra. W programie koncertu opartym na tradycjach ludowych znalazły się pastorałki i kolędy: „Hola Pastuszkowie”, „Pastuszkowie hej!”, „Bóg się rodzi”, „Dnia jednego”, „Pastuszkowie bracia mili”, „Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych.

Twórcami widowiska są choreograf Wiesława Hazuka (scenariusz i reżyseria) kierownik muzyczny Andrzej Radzik, chórmistrz Marta Cichoń.

Duża Scena Mościckiego Centrum Kultury, 16 stycznia 2010 r., godz. 17.00.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MCK, (014) 633 46 21, www.mck.tarnow.pl


Info: Mościckie Centrum Kultury

Komentarze...