Jaskółki rozpoczynają treningi, Unia faworytem ligi ? (VIDEO,WYWIADY)
access_time 2010-01-11 16:41:26
Wiele wskazuje na to, że po Hutniku Kraków kolejnym zespołem z czołówki tabeli III ligi, który nie jest zainteresowany awansem do II ligi, jest Puszcza Niepołomice. To sprawia, że piłkarska Unia Tarnów, przy niewielkich nakładach finansowych, rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie (!) ma olbrzymie szanse, by awansować do II ligi.


Już dzisiaj III-ligowa Unia Tarnów rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2009/2010. Trener Jaskółek Marcin Manelski w tym tygodniu zaplanował zajęcia na sztucznej nawierzchni "Orlika" w Mościcach. W zespole Jaskółek będzie można zobaczyć m.in zawodnika z Nigerii Tevina Suleimana Ojirogbe, który wystąpił już w barwach Jaskółek w sparingu z Kolejarzem Stróze i będzie się przygotowywał z naszą drużyną do rozgrywek ligowych. Niestety, sytuacja finansowa Unii Tarnów nie zmienia się. W klubie prowadzone są już działania mające na celu zminimalizowanie kosztów utrzymania III-ligowej drużyny, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu sportowego.

Znamy również zawodników zespołu juniorów starszych, którzy wzmocnią zespół seniorów w walce o III-ligowe punkty. Trener Manelski zdecydował, że będą to: bramkarz Tomasz Pięta, obrońca Marcin Furmański, pomocnik Adrian Ślęzak oraz napastnik Adrian Kroker, który w małopolskiej lidze juniorów zdobył w rundzie jesiennej 24 gole! Swoje oficjalne debiuty w Unii (liga, Puchar Polski) mają już za sobą, jednak wiele wskazuje na to, że w rundzie wiosennej będą mieli więcej okazji, by bronić barw naszego zespołu. Młodym Jaskółkom życzymy powodzenia i samych sukcesów w barwach piłkarskiej Unii Tarnów.

Wiele wskazuje na to, że po Hutniku Kraków kolejnym zespołem z czołówki tabeli III ligi, który nie jest zainteresowany awansem do II ligi, jest Puszcza Niepołomice. To sprawia, że piłkarska Unia Tarnów, przy niewielkich nakładach finansowych, rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie (!) ma olbrzymie szanse, by awansować do II ligi. Grzechem byłoby takiej szansy nie wykorzystać. Trener, drużyna, działacze i liczna rzesza tarnowskich kibiców wciąż liczą na pomoc miasta czy prywatnych sponsorów, choćby w ufundowaniu premii za wygrane spotkania.

Pytanie tylko czy władze Tarnowa z prezydentem Ścigałą na czele, jak i tarnowskie firmy będą chciały taką szansę wykorzystać i pomogą Jaskółkom w walce o awans. Czasu na decyzje i ewentualną pomoc coraz mniej.
Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...