Przegląd prasy
access_time 2010-01-11 14:28:28
Przedstawiamy dzisiejszy przegląd prasy lokalnej, czyli o czym pisze Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Dziennik Polski 11.01.2009

Dziennik informuje o mniejszym ubytku mieszkańców w Tarnowie. Miniony rok był pierwszym od dłuższego czasu, w którym mieszkańców naszego miasta przestało ubywać-czytamy w dzisiejszym wydaniu gazety. Obecnie w Tarnowie mieszka ponad 115 tysięcy ludzi. Wcześniejsze prognozy statystyków przewidywały, że za ok. 20 lat Tarnów przestanie być miastem "100-tysięcznym".
Dziennik informuje dziś także o zbliżających się Dniach Judaizmu. W Tarnowie obchody organizuje biskup Tarnowski Wiktor Skworc przy współudziale prezydenta miasta. Celem dialogu jest przede wszystkim rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz refleksja nad związkami obu tych religii. Obchody w Tarnowie będą odbywać się w dniach 16-17 stycznia.

Gazeta Krakowska 11.01.2009

W Gazecie Krakowskiej przeczytamy m.in. o rekordowych opóźnieniach na kolei. Pociąg do Krynicy przyjechał wczoraj do Tarnowa z 5 godzinnym opóźnieniem. Zamiast o 10.05 z tarnowskiego dworca odjechał o godz. 15.00. Jak podaje gazeta, większość pasażerów rezygnowała z podróży pociągiem i przesiadała się do autobusów.
W Krakowskiej również relacja z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największą atrakcją była prawdopodobnie "Moto-Orkiestra". Policja nie odnotowała incydentów związanych z kwestującymi osobami.
W dzisiejszej Gazecie Krakowskiej znajdziemy również artykuł dotyczący stadniny w Klikowej. Sytuacja jest poważna - stadnina lada dzień ma zostać zlikwidowana a majątek ma być sprzedany.

Komentarze...