Udane rozpoczęcie roku tenisistów TKT
access_time 2010-01-12 11:11:11
Karina Błaś, Aleksandra Kuta, Konrad Słowik z Tarnowskiego Klubu Tenisowego wystąpili w Sopocie w finale centralnym Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12-tu. Pod opieką swojego trenera Jana Pajora rywalizowali w gronie 8 najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej.

Karina i Ola zgłoszone w 6 drużynie mistrzostw UKS Czarna zakończyły rywalizację na 7 miejscu w Polsce, co ze względu na małe ogranie turniejowe jest ich sukcesem.
Wytrzymał presję występujący na 1 rakiecie drużynie UKS Czarna Konrad Słowik, nr 1 w Polsce w tej kategorii wiekowej. Zwyciężył w 2 grach singlowych i w trzech grach deblowych zapewniając drużynie tytuł Halowego Drużynowego Mistrza Polski. W pierwszym meczu pokonał Andrzeja Franko Arka Gdynia 6/1 6/0 i w parze z Piotrkiem Śmietaną parę Franko/Kieżun 6/3 6/2. W meczu półfinałowym przeciwko RKT Return Radom zwyciężył Jana Malmona 6/2 6/1 i w parze w z Kamilem Kałuzińskim parę Malmon/Fryze 7/6 6/1. W meczu finałowym przeciwko gospodarzom turnieju SKT Sopot uległ po dramatycznym pojedynku Maksowi Raupukowi 6/4 3/6 7/10, ale w deblu w parze z Piotrkiem Śmietaną zdobył decydujący punkt po zwycięstwie 6/2 6/3 z parą Raupuk/Karczmarczyk.

Przed Konradem bardzo pracowity i stresujący początek roku, gdyż wystąpi kolejno: już w tym tygodniu w Halowych Mistrzostwach o Puchar PZT do lat 14 (otrzymał od Polskiego Związku Tenisowego dziką kartę do turnieju głównego), następnie w takich samych mistrzostwach do lat 12, gdzie będzie jednym z faworytów zarówno w single jak i w deblu w parze z Maksem Raupukiem, a w marcu w prestiżowym Super Mastersie do lat 12 dla 6 najlepszych w rankingu PZT.

Info: Tarnowski Klub Tenisowy