Centrum Ekonomii Społecznej szuka młodych do paki
access_time 2010-01-14 12:21:04
Diecezjalne Centrum Ekonomii Społecznej poszukuje webmasterów stron parafialnych oraz ruchów przykościelnych, a także wydawców gazetek parafialnych oraz młodych osób zainteresowanych komputerami, chcących współtworzyć Parafialne Kluby Aktywności. Chętni mogą otrzymać dofinansowanie sięgające nawet 50 tys. złotych i to bez wydania ani złotówki swoich pieniędzy.

Istniejące od lutego 2009 r. Centrum udostępniło właśnie, w ramach wypracowanej "Strategii Diecezji Tarnowskiej w zakresie rozwoju zasobów ludzkich", pierwszy model małych projektów, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na ich realizacji mogą skorzystać wszystkie parafie z terenów wiejskich i miast do 25 tys. mieszkańców. Parafie, które zechcą uzyskać dofinansowanie, będą mogły utworzyć Parafialne Klubu Aktywności "PaKA", wyposażone w sprzęt komputerowy i multimedialny. Koszt utworzenia takiego punktu będzie w 100 proc. pokryty z funduszy unijnych.

Celem działalności każdego klubu będzie wspieranie parafian w podnoszeniu swoich kwalifikacji i umiejętności, w tym zwłaszcza tych dotyczących obsługi komputerów. Oprócz zakupu sprzętu oraz oprogramowania, prowadzone będą indywidualne szkolenia dotyczące korzystania z internetu (np. przy poszukiwaniu pracy), w tym także dla osób starszych. Zorganizowane zostaną spotkania z prawnikami i lekarzami. Zaangażowane w projekt parafie otrzymają także sprzęt i środki, umożliwiające wydawanie gazetek parafialnych.

Pracownicy Centrum proszą wszystkich zainteresowanych współtworzeniem w swojej parafii Klubu Aktywności, o pilne zgłoszenie się pod numerem telefonu 14 6 888 112 lub elektronicznie centrum@ekonomia.spoleczna.net. Zachęcane do udziału w projekcie są zwłaszcza osoby już odpowiedzialne za strony internetowe parafii lub wydawanie gazetek parafialnych, a także wszyscy młodzi, którzy interesują się komputerami i internetem. Już dziś będą oni mogli wziąć udział w specjalnych szkoleniach, ułatwiających późniejszą realizację projektu.

Projekty Parafialnych Klubów Aktywności "PaKA" będą dofinansowane z unijnego programu Kapitał Ludzki, w ramach którego jeszcze w styczniu tego roku, ma zostać uruchomiony specjalny konkurs. Po jego ogłoszeniu przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, zainteresowane parafie będą mogły złożyć projekty, przygotowane przez Diecezjalne Centrum Ekonomii Społecznej .


Info: Centrum Ekonomii Społecznej

Komentarze...