Winda w Wydziale Geodezji starostwa
access_time 2010-01-15 14:10:14
Z myślą o mieszkańcach powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa wybudowano windę w obiekcie Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ulicy Nowej 3, gdzie mieści się bardzo często odwiedzany przez nich Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami.

- Inwestycję zrealizowaliśmy ze środków samorządu powiatowego i samorządu miejskiego. Kosztowała 320 tys. zł. Winda wybudowana została przede wszystkim z myślą o osobach mających problemy z poruszaniem się - podkreśla wicestarosta tarnowski Mirosław Banach, odpowiedzialny za inwestycje powiatowe. - Tysiące mieszkańców powiatu załatwiają tam w ciągu roku sprawy związane z działkami, nieruchomościami i dotyczące gruntów. Są wśród nich także ludzie starsi. Winda ułatwi im dostanie się do 3-piętrowego budynku. Inwestycja przeszła już odbiór techniczny i zostanie uruchomiona w najbliższych dniach.

Podobne rozwiązanie zastosowano w głównym budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38. Od ponad 5 lat funkcjonuje tu winda, z której korzystają osoby niepełnosprawne i mające problemy z poruszaniem się.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...